اخبار و مقالات :: کامپیوتر و سخت افزار

سیستم کامل و کارآمد تنها به اندازه یک کف دست

۱۰۰۷ شماره اطلاع نامه : سیستم کامل و کارآمد تنها به اندازه یک کف دست ۱۳۹۳/۱۰/۱۷ سیستم کامل و کارآمد تنها به اندازه یک کف دست کامپیوتر و سخت افزار :: اخبار و مقالات سیستم کامل و کارآمد تنها به اندازه یک کف دست

سیستم کامل و کارآمد تنها به اندازه یک کف دست

با رشد تولید mini PC ها و توجه بیش از اندازه کاربران به این محصولات دوست داشتنی، در نمایشگاه CES امسال شاهد عرضه تعداد بیش تری از این محصولات نسبت به گذشته، از کمپانی هایی فعال در زمینه IT هستیم.

در این بین HP پس از رونمایی از تلویزیون خمیده خود به معرفی دو نمونه از این محصولات با عنوان اصلی Pavilion mini و Stream mini پرداخته است. سری محصولات HP Pavilion در دو نوع مختلف و به همراه دو پردازنده Intel Pentium 3558U یا Core i3-4025U در کنار 4 گیابایت حافظه رم (قابل ارتقا به 8 گیگابایت) عرضه می شوند. همچنین برای ذخیره سازی انواع داده ها و اطلاعات هارد دیسکی با ظرفیت بالای 500 گیگابایت نیز برای این محصول در نظر گرفته شده است که البته این میزان با نصب کارت حافظه قابل ارتقا نیز خواهد بود.

از دیگر ویژگی های این محصول می توان به چهار رابط USB، پورت شبکه گیگابیتی و دو خروجی تصویری HDMI و Display Port اشاره کرد. اما دیگر سیستم مینیاتوری که HP Stream mini نام گذاری شده است، ابعاد و ویژگی های یکسانی همچون برادر بزرگ تر خود دارد، با این تفاوت که میزان حافظه اصلی این محصول 2 گیگابایت در نظر گرفته شده است و برای ذخیره سازی نیز از درایوی حالت جامد با ظرفیتی معادل 32 گیگابایت به جای هارددیسکی 500 گیگابایتی استفاده شده است.

محصولات سری استریم قیمتی معادل 180 دلار خواهند داشت و به همراه کارت هدیه 25 دلاری برای خرید برنامه از ویندوز استور به فروش می رسند. این در حالی است که سری محصولات pavilion حدودا 320 دلار قیمت خورده است. ناگفته نماند به خریداران سری مینی PC های Stream، به مدت دو سال 200 گیگابایت فضای ذخیره سازی ابری نیز ارائه می شود. به گفته منابع خبری مختلف عرضه این محصولات از 14 ام ماه جاری آغاز خواهد شد.

شهر سخت افزار