اخبار و مقالات :: فناوری اطلاعات و عمومی

رابط جدید SuperMHL با توانایی انتقال تصاویر 8K

۱۰۰۹ شماره اطلاع نامه : رابط جدید SuperMHL با توانایی انتقال تصاویر 8K ۱۳۹۳/۱۰/۱۸ رابط جدید SuperMHL با توانایی انتقال تصاویر 8K فناوری اطلاعات و عمومی :: اخبار و مقالات رابط جدید SuperMHL با توانایی انتقال تصاویر 8K

رابط جدید SuperMHL با توانایی انتقال تصاویر 8K

اگر تصور می کنید که استاندارد تبدیل MHL فعلی توانایی برآورده کردن تمام نیازها را دارد اشتباه می کنید. به همین دلیل است که کنسرسیوم MHL در CES امسال از نسل جدید این تبدیل به نام SuperMHL رونمایی کرد تا انتقال تصاویر 8K به راحتی صورت بپذیرد.

استاندارد جدیدی که خلق شده است در حال حاضر سخت افزاری برای آن وجود ندارد و تنها مزیتی که خواهد داشت قرار دادن MHL یک قدم جلوتر از رقبایی نظیر Slimport خواهد بود. استاندارد جدید می تواند تصاویر 8K را با نرخ 120 فریم انتقال دهد و با 48 بیت عمق رنگ را هم پشتیبانی می کند. امکان اتصال چندین دستگاه نظیر تلویزیون، دستگاه گیرنده و Blu-Ray پلیر با این کابل به یکدیگر وجود دارد.

همچنین به لطف این استاندارد جدید می توانید تا 40 وات توان را برای شارژ انواع ابزارهای پر مصرف استفاده کنید. کانکتوری که برای این استاندارد در نظر گرفته شده به صورت دو لبه همانند USB Type C خواهد بود. غیر از کاربرد پخش تصاویر در تلویزیون این استاندارد به خوبی می تواند از تکنولوژی های رمزگشای صوتی نظیر Doly Atoms و DTS UHD پشتیبانی کند. در روزهایی که هنوز فرمت 4K به خوبی جا نیفتاده زمان زیادی لازم است تا این استاندارد نوپا فراگیر شود.
 

شهر سخت افزار