اخبار و مقالات :: فناوری اطلاعات و عمومی

اولین هارددیسک ۳ ترابایتی ۲.۵ اینچی توشیبا معرفی شد

۱۰۱۳ شماره اطلاع نامه : اولین هارددیسک ۳ ترابایتی ۲.۵ اینچی توشیبا معرفی شد ۱۳۹۳/۱۰/۲۰ اولین هارددیسک ۳ ترابایتی ۲.۵ اینچی توشیبا معرفی شد فناوری اطلاعات و عمومی :: اخبار و مقالات اولین هارددیسک ۳ ترابایتی ۲.۵ اینچی توشیبا معرفی شد

اولین هارددیسک ۳ ترابایتی ۲.۵ اینچی توشیبا معرفی شد

توشیبا از هارددیسک‌های ۲.۵ اینچی خود با ظرفیت ۳ ترابایت رونمایی کرد. این HDD پرظرفیت‌ترین محصول تولیدی توشیبا در این فرم‌فکتور تا امروز است. این برای اولین بار است که توشیبا هارددیسک‌های ۲.۵ اینچی خود را با ظرفیت سه ترابایت روانه‌ی بازار می‌کند.

براساس اطلاعات منتشر شده، این کمپانی با بهبود فناوری PMR یا فناوری ضبط مغناطیس عمودی، موفق شده تا ظرفیت هر یک از دیسک‌های مورد استفاده را به ۷۵۰ گیگابایت افزایش دهد که در مجموع ظرفیت کل چهار دیسک مورد استفاده به سه ترابایت رسیده است. این درایو برای استفاده در فضای محدود با نیاز به فضای ذخیره‌سازی با ظرفیت بالا، بهترین گزینه است. ظرفیت بالا در کنار حجم کمتر تنها مزایای این هارد نیست، چرا که انرژی مورد نیاز این هارد نیز کاهش یافته است. این هارددیسک انرژی کمتری را در مقایسه با هاردهای دو ترابایتی مصرف می‌کند. هارددیسک ۳ ترابایتی توشیبا با مدل MQ03ABB300 از اول ماه می سال جاری میلادی روانه‌ی بازار خواهد شد.

زومیت