اخبار و مقالات :: فناوری اطلاعات و عمومی

اطلاعاتی از کارت گرافیک msi GTX 960 منتشر شد

۱۰۱۶ شماره اطلاع نامه : اطلاعاتی از کارت گرافیک msi GTX 960 منتشر شد ۱۳۹۳/۱۰/۲۲ اطلاعاتی از کارت گرافیک msi GTX 960 منتشر شد فناوری اطلاعات و عمومی :: اخبار و مقالات اطلاعاتی از کارت گرافیک msi GTX 960 منتشر شد

اطلاعاتی از کارت گرافیک msi GTX 960 منتشر شد

همان طور که اخیرا مطلع شده اید، nVIDIA قصد عرضه سومین کارت گرافیک خود از سری 9xx را دارد. کارتی که با نام GTX 960 شناخته می شود و انتظار می رود تا تعادلی بین قیمت و کارایی ایجاد کند. از این رو شرکت های تولید کننده قطعات سخت افزاری مانند msi به فکر عرضه این فرزند نو رسیده انویدیا هستند.

به نظر می رسد که msi قصد دارد تا سه نمونه از این کارت دوست داشتنی را عرضه نماید. Msi GeForce GTX 960 که بورد آن طراحی شده توسط خود msi بوده دارای مدار تغذیه ای 4+1 فاز است و از یک کانکتور 8 پین برای تأمین 225W توان این کارت بهره می برد تا GTX 960 ساخته و پرداخته شده توسط این شرکت را با پتاسنیل بالای اورکلاکینگ عرضه نماید. نمونه دیگر با نام MSI GeForce GTX 960 OC Edition شناخته خواهد شد و همان طور که از نامش پیداست انتظار می رود تا نسبت به مدل مرجع معرفی شده توسط انویدیا از قدرت پردازشی بالاتری برخوردار باشد و نمونه سوم که هنوز نام آن فاش نشده است.

در کنار مواردی که بیان شد، نگاه شما را به تغییر بزرگ دیگر معطوف می کنیم. و این بار خنک کننده جدید msi با نام Armor 2X است که جایگزین خنک کننده پرقدرت و خوش نام TwinFrozr V شده است. به گفته شرکت Armor 2X با دارا بودن لوله های انتقال حرارت و همچنین دو فن خنک کننده و طراحی جدید خود که آن را بیشتر از قبل در کارت های آینده msi خواهیم دید، از عملکرد بالاتری برخوردار خواهد بود. لازم به ذکر است که فن های Armor 2X در حالتی که فشار پردازشی پایینی بر روی GPU باشد چرخشی نخواهند داشت و همین موضوع نویز تولید از فن ها را به پایین ترین سطح خود می رساند. با اینکه قیمت این کارت مشخص نشده اما به نظر می رسد که msi تا دو هفته آینده این کارت را به سبد کالای سخت افزاری کاربران اضافه خواهد کرد.

شهر سخت افزار