اخبار و مقالات :: فناوری اطلاعات و عمومی

عرضه درایو SSD از Plextor با سرعتی بیش از 1 گیگابایت

۱۰۱۸ شماره اطلاع نامه : عرضه درایو SSD از Plextor با سرعتی بیش از 1 گیگابایت ۱۳۹۳/۱۰/۲۴ عرضه درایو SSD از Plextor با سرعتی بیش از 1 گیگابایت فناوری اطلاعات و عمومی :: اخبار و مقالات عرضه درایو SSD از Plextor با سرعتی بیش از 1 گیگابایت

عرضه درایو SSD از Plextor با سرعتی بیش از 1 گیگابایت

Plextor که در صنعت IT و به خصوص ابزارهای ذخیره سازی مانند SSD نامی خوش در بین کاربران از خود به جای گذاشته، به تازگی قصد عرضه درایوی را دارد که نه تنها جانشینی مناسب برای نسخه قبلی خود یعنی M6e می باشد بلکه خود را مبدل به رقیب سرسختی برای درایو Samsung XP941 نموده است.

M6e سرعت خواندن و نوشتنی برابر با 770 و 580 مگابایت در ثانیه را داراست و این در حالی است که برادر بزرگتر و تازه وارد آن یعنی M7e که از رابط M.2 بهره می برد سرعت خواندن و نوشتن خود را به چیزی حدود 1411 مگابایت برای خواندن و 1028 مگابایت، در حالت نوشتن رسانده است. این در حالیست که این نتایج تست از سوی Plextor منتشر نشده و نتایج از طریق نرم افزار CrystalDiskMark آن هم در برابر چشم حاضران به ثبت رسیده است.

بهتر است بدانید که درایو Samsung XP941 دارای سرعت خواندن و نوشتنی برابر با 1136 و 928 مگابایت در ثانیه است. Plextor در این درایو از کنترلر Marvell 88SS9293 و چیپ های Toshiba A19 MLC بهره برده است تا بتواند به چنین عملکردی دست یابد و این درایو را به یکی از بهترین انتخاب ها بدل نماید. M7e با رابط M.2 خود به دو صورت بدون قاب و یا با رابط PCI-Express 2.0 x4 به همراه بورد اتصال دهنده عرضه می شود. متأسفانه زمان عرضه و قمیت این محصول ذکر نشده است.

شهر سخت افزار