اخبار و مقالات :: فناوری اطلاعات و عمومی

شکستن رکورد فرکانس حافظه DDR4

۱۰۲۲ شماره اطلاع نامه : شکستن رکورد فرکانس حافظه DDR4 ۱۳۹۳/۱۰/۲۵ شکستن رکورد فرکانس حافظه DDR4 فناوری اطلاعات و عمومی :: اخبار و مقالات شکستن رکورد فرکانس حافظه DDR4

شکستن رکورد فرکانس حافظه DDR4

شکستن رکورد، موضوعی که بسیاری از اورکلاکرها و همچنین شرکت های تولید کننده قطعات سخت افزاری را وا داشته است تا بتوانند رکوردی جدید را در این عرصه به نام خود به ثبت برسانند تا از این طریق هم نامی برای خود به زبان ها بیاندازند و هم کیفیت قطعات خود را به رخ رقبا بکشند.

حالا به واسطه خبرهایی که اخیرا فضای مجازی شاهد آن بوده است، به نظر می رسد که G.SKILL که یکی از پرآوازه ترین شرکت های تولید کننده قطعات سخت افزاری از جمله حافظه های SSD و حافظه های اصلی کامپیوتر به شمار می رود توانسته است از طریق قطعاتی چون، پردازنده پر قدرت Intel i7-5960X  در کنار مادربورد دوست داشتنی Asus Rampage V Extreme که از چیپ ست X99 برخوردار است، رکورد حافظه اصلی آن هم از نوع DDR4 را تکانی دهد. رکورد به دست آمده 4255MHz با زمان تأخیر CL18-18-18 به ثبت رسیده است. اما مطعمناً در آینده ای نه چندان دور این رکورد بازهم دست خوش تغییراتی خواهد شدT چرا که DDR4 ها تنها چند صباحی است که مهمان سبد کالای سخت افزاری کاربران قرار گرفته اند و جای تعجب ندارد که رکوردها یکی پس از دیگری شکسته شود.

شهر سخت افزار