اخبار و مقالات :: فناوری اطلاعات و عمومی

Cooler Master Hyper 612 Ver.2 یک خنک کننده بی صدا

۱۰۲۹ شماره اطلاع نامه : Cooler Master Hyper 612 Ver.2 یک خنک کننده بی صدا ۱۳۹۳/۱۰/۲۹ Cooler Master Hyper 612 Ver.2 یک خنک کننده بی صدا فناوری اطلاعات و عمومی :: اخبار و مقالات Cooler Master Hyper 612 Ver.2 یک خنک کننده بی صدا

Cooler Master Hyper 612 Ver.2 یک خنک کننده بی صدا

کمپانی کولرمستر یکی از شرکت‌های پیشرو در زمینه تجهیزات کامپیوتری است که در حوزه خنک‌کننده‌ها جزء نام‌های شناخته شده بازار است. در این مطلب با خنک‌کننده Cooler Master Hyper 612 Ver.2 و ویژگی‌های آن آشنا می‌شویم.

کولر Hyper 612 و نسخه دوم آن، به شما کمک می‌کند تا خنک کردن پردازنده خود را با سر و صدایی بسیار کم انجام دهید. این کولر در بالاترین حد، تنها 20 دسی‌بل نویز ایجاد می‌کند. از دیگر ویژگی‌های برجسته این خنک‌کننده می‌توان به استفاده از فناوری انحصاری کولرمستر با نام CDC اشاره کرد که با افزایش فاصله بین پره‌ها، کارایی خنک‌کننده را بالا می‌برد. این محصول با داشتن پره‌های خمیده و بزرگ، جریان هوا را به بهترین شکل کنترل می‌کند و بازدهی دفع حرارت را به حداکثر می‌رساند.

فناوری دیگری که در این کولر به کار رفته است، X-Vent است که شامل دریچه‌هایی در اطراف هر لوله حرارتی است که با زاویه 45 درجه قرار گرفته است. این دریچه‌ها با ایجاد فضای بادخوری، به جریان بهتر هوا کمک می‌کنند و عمل خنک‌کنندگی را بهبود می‌دهند. این خنک‌کننده از اغلب پردازنده‌های AMD و Intel با سوکت‌های مختلف (از جمله سوکت Intel LGA 2011-3) پشتیبانی می‌کند. در مواردی که حرارت تولیدی پردازنده کم است، این امکان وجود دارد که این کولر را بدون فن (به صورت Passive) استفاده کرد تا هیچ نویزی ایجاد نشود.

مقدار پیشنهادی کولرمستر برای استفاده از کولر به صورت پسیو، برای پردازنده‌هایی با TDP حداکثر 95 وات است. در موارد لازم می‌توان از فن PWM که به همراه محصول عرضه می‌شود استفاده نمود. نصب این فن به واسطه طراحی خاص آن، بسیار راحت است. حتی طراحی بهینه این محصول، مانعی برای نصب رم‌های خاص با سایز بزرگ نیست.

شهر سخت افزار