اخبار و مقالات :: تبلت و فبلت

لوازم جانبی مخصوص آی پد 12 اینچی اپل

۱۰۳۰ شماره اطلاع نامه : لوازم جانبی مخصوص آی پد 12 اینچی اپل ۱۳۹۳/۱۱/۰۱ لوازم جانبی مخصوص آی پد 12 اینچی اپل تبلت و فبلت :: اخبار و مقالات لوازم جانبی مخصوص آی پد 12 اینچی اپل

لوازم جانبی مخصوص آی پد 12 اینچی اپل

اپل در اقدامی غافلگیرانه قصد دارد یک آی پد بزرگ در اندازه 12 اینچی را ارائه دهد و به تازگی نیز خبرهایی در مورد احتمال عرضه این محصول به همراه یک قلم دیجیتالی منتشر شده است.

KGI پیش‌بینی کرده که اپل به همراه آی پد ۱۲ اینچی خود که انتظار می رود امسال رونمایی شود یک قلم دیجیتال انتخابی را نیز به عنوان لوازم جانبی آن عرضه خواهد کرد. انتظار می رود قلم و آی پد پرو 12 اینچی اپل در سه ماهه دوم سال 2015 عرضه شوند. ظاهرا این قلم نیز توسط درگاه لایتنینگ شارژ می‌شود. اگر چه معمولا گزارش‌های این‌ چنینی KGI برگرفته از اطلاعاتی است که از زنجیره تامین شرکت‌ها درز کرده ولی برخی تحلیل‌گران چندان به این گونه گزارش‌ها در اثبات پیش‌بینی‌های خود اکتفا نکرده و برخی پتنت‌هایی که در طول سال‌های اخیر توسط اپل برای یک آی پد مجهز به قلم رویت شده و البته نیاز اپل به ارائه یک آی پد متفاوت نه فقط در بزرگ‌تر شدن اندازه صفحه نمایش را برای گمانه‌زنی در مورد عرضه قلم توسط اپل مد نظر قرار می‌دهند.

مینگ‌چی‌کو در این مورد اعتقاد دارد که این قلم به عنوان یک ابزار جانبی اختیاری ارائه خواهد شد و در بسته‌بندی آی پد نخواهد بود چرا که این قلم موجب افزایش قیمت آی پد پرو خواهد شد. ارائه قلم از این جهت قابل توجه است که iOS از همان ابتدای معرفی خود در سال 2007 مبتنی بر ورودی لمس انگشتان دست بوده است. از این رو هنوز مشخص نیست که آیا این قلم با آی پدهای قدیمی‌تر نیز سازگار است یا خیر اما بدون تردید به عنوان ابزار جانبی مناسبی برای آی پد با صفحه نمایش بزرگتر که شایعاتی در مورد آن مطرح است، خواهد بود.

جی اس ام آریا