اخبار و مقالات :: فناوری اطلاعات و عمومی

پردازش بازی ها با وضوح 5K با GeForce GTX TITAN-X

۱۰۳۱ شماره اطلاع نامه : پردازش بازی ها با وضوح 5K با GeForce GTX TITAN-X ۱۳۹۳/۱۱/۰۱ پردازش بازی ها با وضوح 5K با GeForce GTX TITAN-X فناوری اطلاعات و عمومی :: اخبار و مقالات پردازش بازی ها با وضوح 5K با GeForce GTX TITAN-X

پردازش بازی ها با وضوح 5K با GeForce GTX TITAN-X

اولین تصاویر و اطلاعات از نسل بعدی کارت گرافیک های پرچم دار انویدیا منتشر شد. در قلب این محصول که از قرار معلوم با نام GeForce GTX TITAN-X معرفی خواهد شد، هسته سلیکونی قدرتمند GM200 به چشم می خورد.

این هسته که با استفاده از فناوری 28 نانومتری طراحی و تولید شده، قرار است از 3072 هسته CUDA با معماری ماکسول، رابط گرافیکی GDDR5 با وسعت 384 بیت، 96 عدد ROP و 12 گیگابایت حافظه گرافیکی برخوردار باشد. به نظر می رسد که هدف از طراحی این این کارت گرافیک ها پردازش تصاویر بازی ها با وضوح فوق العاده 4K یا 5K و تحت بالاترین تنظیمات است.  به نظر می رسد که GM200 کمی بزرگتر از GK110 چیپ قبلی انویدیا می باشد. پورت های ورودی و خروجی این کارت مشابه کارت گرافیک GTX 980 است.

اگر چه هنوز از حضور پورت DVI در GTX TITAN-X مطمئن نیستیم اما از تصاویر منتشر شده حضور سه DispalyPort و یک پورت HDMI 2.0 مشهود به نظر می رسد. از سویی دیگر اگرچه این کارت گرافیک از دیگر کارت های معماری ماکسول قدرتمند تر است اما انتظار نداریم که GTX TITAN-X نسبت به GTX 780 Ti (با کانکتورهای برق 8-pin + 6-pin) به انرژی بیشتری نیاز داشته باشد. به نظر می رسد که انویدیا قصد دارد این کارت گرافیک را در سه ماهه اول امسال روانه بازار کند. اگر قصد خرید کارت گرافیک GTX 980 را دارید منتظر عرضه GTX TITAN-X نباشید، چرا که انویدیا قیمت باورنکردنی و زیادی را برای این کارت گرافیک در نظر گرفته است.

زومیت