اخبار و مقالات :: فناوری اطلاعات و عمومی

وقتی Carrizo پا را فراتر از انتظارها می گذارد

۱۰۳۲ شماره اطلاع نامه : وقتی Carrizo پا را فراتر از انتظارها می گذارد ۱۳۹۳/۱۱/۰۲ وقتی Carrizo پا را فراتر از انتظارها می گذارد فناوری اطلاعات و عمومی :: اخبار و مقالات وقتی Carrizo پا را فراتر از انتظارها می گذارد

وقتی Carrizo پا را فراتر از انتظارها می گذارد

همان طور که مطلع هستید AMD با عرضه کردن APUهای خود در چند مدت اخیر که توانسته اند در قبال کارایی مناسب قیمت مناسبی نیز داشته باشند و به خصوص توانسته اند از لحاظ پردازش گرافیکی در حدی ظاهر شوند که نیاز کاربران را به کارت های سطح پایین و حتی کارت های سطح میانی گرافیکی برطرف نمایند، حال AMD دست به عرضه نسل جدیدی از APUهای خود زده که کارایی گرافیکی را بیش از پیش افزایش داده است.

APUهای نسل Kaveri قدرتمند ظاهر شدند و حال و با استناد به خبرهای درز کرده در فضای اینترنت به نظر می رسد که نسل بعدی آنها موسوم به Carrizo توانسته اند کارایی خود را به چیزی حدود دو برابر سری Kaveri افزایش دهند. البته نه تنها Kaveri بلکه پردازنده های گرافیکی مجتمع اینتل یعنی Iris Pro نیز که از جدیدترین نسل پردازشگرهای گرافیکی اینتل به شمار می روند، Carrizo توانسته است کارایی خود را تا سه برابر بالاتر از Iris Pro نشان دهد.

طبق نتایج تست برنامه SiSoft Sandra پردازنده های Carrizo توانسته اند امتیاز 606.64Mpix/s را کسب کنند که کارایی در سطح کارت Radeon R7 265 را ارائه می دهد. از طرف دیگر پردازنده A10 7850K امتیاز 270 Mpix/s و پردازشگر اینتل یعنی HD5200 Iris Pro نیز امتیاز 200 Mpix/s را کسب کرده است. این موارد همگی در شرایطی است که Carrizo از همان معماری 28 نانومتری بهره می برد و مصرف توانی برابر با 35W را نیز دارا می باشد. با توجه به این نتایج باید قبول کرد که AMD کاری در خور را انجام داده است و باید به APUهای این شرکت ایمان آورد چرا که در زمینه پردازش گرافیکی حرف های بسیاری برای گفتن دارند.

شهر سخت افزار