اخبار و مقالات :: فناوری اطلاعات و عمومی

Apacer از کاهش قیمت SSDها می گوید

۱۰۳۹ شماره اطلاع نامه : Apacer از کاهش قیمت SSDها می گوید ۱۳۹۳/۱۱/۰۶ Apacer از کاهش قیمت SSDها می گوید فناوری اطلاعات و عمومی :: اخبار و مقالات Apacer از کاهش قیمت SSDها می گوید

Apacer از کاهش قیمت SSDها می گوید

Apacer را بیشتر با حافظه های اصلی این شرکت می شناسیم اما این شرکت که در تولید حافظه های ذخیره سازی نیز دستی بزرگ دارد به تازگی بیان داشته که SSDهای موجود در حال حاضر بازار آن هم با ظرفیت 256 گیگابایتی در نیمه دوم سال جاری میلادی قیمتی کمتر از 70 دلار را تجربه خواهند کرد. این موضوعی است که بسیاری از دست اندر کاران این صنعت آن را قبول دارند.

CK Chang که یکی از مدیران ارشد این شرکت به شمار می رود در گفتگویی با وب سایت DigiTimes به این موضوع اشاره کرده است که نه تنها SSDهایی با ظرفیت 256 گیگابایت کاهش قیمت را به خود می بینند بلکه SSDهای 128 گیگابایتی نیز محدوده قیمتی 40 دلار را تجربه خواهند نمود. این شرایط کمک بسیاری به بازار ذخیره سازی می کند چرا که با کاهش قیمت این نوع از حافظه های ذخیره سازی دائمی که دارای سرعت قابل توجهی هستند، کاربران بیشتر به سوی آنها برای عصری جدید قدم خواهند گذاشت. همچنین اشاره شده که با به اشتراک گذاشتن فناوری ساخت حافظه های NAND و همچنین بهره گیری از فناوری های 14، 15 و 16 نانومتری در کنار استفاده از چیپ های TLC NAND و VS NAND همگی سبب کاهش قیمت این محصولات هستند.

همان طور که می دانید در نوت بوک های رده متوسط امروزی ما شاهد استفاده از HDDهایی با ظرفیت 500 گیگابایت هستیم و این در حالیست که این ابزارها حدود قیمتی 50 دلار را در بازارهای خورده فروشی به خود می بینند و اما در رابطه با SSDها باید اذعان کرد که ظرفیت هایی مانند 120 و 128 گیگابایتی قیمتی در حدود 60 تا 70 دلار را دارا هستند. تمامی این موارد را اگر در نظر بگیریم می بینیم که امروزه کاربران و نوت بوک های رده بالا دارای حداکثر 256 گیگابایت SSD با قیمتی حدود 90 تا 100 دلار را دارا هستند که برای یک درایو که از سیستم عامل بهره خواهد برد بسیار مناسب خواهد بود اما از طرفی نیز 256 گیگابایت برای کاربران کافی نیست.

شهر سخت افزار