اخبار و مقالات :: کامپیوتر و سخت افزار

مینی‌پی‌سی LIVA X جادوی ECS، کامپیوتری کوچک و کارآمد

۱۰۴۰ شماره اطلاع نامه : مینی‌پی‌سی LIVA X جادوی ECS، کامپیوتری کوچک و کارآمد ۱۳۹۳/۱۱/۰۶ مینی‌پی‌سی LIVA X جادوی ECS، کامپیوتری کوچک و کارآمد کامپیوتر و سخت افزار :: اخبار و مقالات مینی‌پی‌سی LIVA X جادوی ECS، کامپیوتری کوچک و کارآمد

مینی‌پی‌سی LIVA X جادوی ECS، کامپیوتری کوچک و کارآمد

شرکت سیستم های کامپیوتری الایت گروپ که به اختصار ECS نام دارد که در سال 1987 تاسیس شده است. در سال های اخیر، تمرکز اصلی ECS از مادربوردها به کامپیوترهای All-In-One، نوت بوک ها، مینی کامپیوترها و دیگر محصولات قابل حمل گسترش یافته است. شرکت کامپیوتری الایت گروپ (ECS) اخیرا جدیدترین عضو خانواده LIVA، مدل LIVA X را در نمایشگاه CES 2015 به نمایش گذاشته است.

مینی کامپیوتر LIVA X با ابعادی معادل یک قوطی نوشابه، به طرز شگفت آوری کارآمد است و تجربه یک کامپیوتر کامل را با سیستم عامل های Windows 7، Windows 8.1 و سیستم عامل های دیگر مبتنی بر لینوکس، مانند Ubuntu به مخاطبان خود ارائه می دهد. این کامپیوتر کوچک با قابلیت پشتیبانی از دو صفحه نمایش، مجهز به Bluetooth 4.0 ،Wi-Fi 802.11 a/b/g/n ،USB 3، کارت شبکه GB و شیار mSATA می باشد که با استفاده از طراحی گرمایی و رساندن نویز به صفر دسی بل به همراه پردازشگر 22 نانومتری BayTrail-M SoC شرکت اینتل، مصرف انرژی را به میزان چشمگیری (کمتر از 15 وات) کاهش می دهد.

با همه اینها، LIVA X با وجود کاهش ابعادش با قالب گنجانده شده VESA، استاندارد جدیدی برای گسترش عملکرد و قابلیت مینی‌کامپیوترها به وجود آورده است. شرکت ECS مایل است که به همراه معرفی مینی کامپیوتر LIVA X  که به تازگی رونمایی شده است، نظر کاربرانش را به دیگر محصولات مختلف و جدیدی همچون مادربوردهای سری Z97 با تکنولوژی فعال شده دوراتون نیز جلب کند. تست های دوراتون بالاتر و فراتر از تست های استاندارد برندهای دیگر مادربورد رفته و ثبات و طول عمر بسیار عالی از مادربورد ارائه می دهد. به علاوه، مدلهای جدید All-in-one مانند G24 با صفحه نمایش لمسی 10 انگشتی و مدل جدید V20 با طراحی بدون فن و گزینه انتخابی باطری داخلی، سطح جدیدی از انعطاف پذیری را در کامپیوترهای All-In-One معرفی می کنند.

شهر سخت افزار