اخبار و مقالات :: فناوری اطلاعات و عمومی

محصول جدید ایسوس با دوام باتری 7 روزه

۱۰۴۵ شماره اطلاع نامه : محصول جدید ایسوس با دوام باتری 7 روزه ۱۳۹۳/۱۱/۰۷ محصول جدید ایسوس با دوام باتری 7 روزه فناوری اطلاعات و عمومی :: اخبار و مقالات محصول جدید ایسوس با دوام باتری 7 روزه

محصول جدید ایسوس با دوام باتری 7 روزه

ایسوس تصمیم دارد تا نسل دوم ساعت هوشمند خود را طراحی و روانه بازارها نماید. نکته قابل توجه اینکه مدیر عامل ایسوس در جشن پایانی سال شرکت ایسوس نیز اعلام کرده بود که ساعت هوشمند بعدی این شرکت عمر باتری 7 روزه خواهد داشت.

Jonney Shih در مورد عمر باتری ساعت های هوشمند اعلام کرده باید هم سیستم عامل و هم پردازنده مورد استفاده کم مصرف باشند تا به عمر باتری مورد نظر برسیم. بیشتر ساعت های هوشمند در حال حاضر از پردازنده Snapdragon 400 استفاده می کنند. این پردازنده در حقیقت برای گوشی های میان رده ساخته شده است. برای استفاده در ساعت های هوشمند نیز شرکت ها مجبور به غیر فعال کردن سه هسته از چهار هسته این پردازنده هستند.

در حالی که شرکت های Qualcomm و MediaTek تراشه های مخصوص ساعت هوشمند دارند و شرکت ها می توانند از آنها استفاده کنند. البته منظور از بهینه سازی نرم افزار که آقای Shih از آن یاد کرده، مربوط به گوگل می شود و ایسوس در این مورد نمی تواند کاری انجام دهد. مگر اینکه به سراغ یک سیستم عامل جدید برود که این کار نیز بسیار دور از ذهن است. احتمالا نسل بعدی Zen Watch های ایسوس در سه ماهه سوم سال میلادی جاری عرضه می شود.

جی اس ام آریا