اخبار و مقالات :: فناوری اطلاعات و عمومی

فناوری جدید AMD رقیب گرافیک پلی‌استیشن 4 می‌شود

۱۰۴۸ شماره اطلاع نامه : فناوری جدید AMD رقیب گرافیک پلی‌استیشن 4 می‌شود ۱۳۹۳/۱۱/۰۸ فناوری جدید AMD رقیب گرافیک پلی‌استیشن 4 می‌شود فناوری اطلاعات و عمومی :: اخبار و مقالات فناوری جدید AMD رقیب گرافیک پلی‌استیشن 4 می‌شود

فناوری جدید AMD رقیب گرافیک پلی‌استیشن 4 می‌شود

رایانه‌های شخصی قدرتمند از لحاظ گرافیکی جلوتر از کنسول‌ها هستند ولی قیمت بالاتری دارند، اما هم‌اکنون نسل جدیدی از سخت‌افزارهای ارزان‌قیمت‌تر ظهور کرده‌اند که می‌توانند رقیبی قدرتمند برای کنسول‌ها باشند.

رایانه‌‌های کوچکی همچون مدل Brix از شرکت گیگابایت می‌توانند با کنسول‌های بسیار پیچیده‌تری مانند پلی‌استیشن 4 و ایکس‌باکس وان رقابت کنند. حتی می‌توان گفت چیپ‌های گرافیکی جاسازی شده در هدست واقعیت‌ مجازی آکیولس ریفت که به آن توانایی اجرا بدون نیاز به اتصال به یک رایانه‌ی جدا را می‌دهند، در آینده‌ به عنوان گرافیک‌های ارزان‌قیمت مورد استفاده قرار خواهند گرفت.

شرکت اِی‌ام‌دی که از بزرگان دنیای سخت‌افزار و به خصوص سخت‌افزارهای مربوط به امور گرافیکی به شمار می‌رود، محصولی ساخته که شاید آغازگر اتفاقات بزرگی در جنگ بین کنسول‌ها و رایانه‌ها باشد. آخرین بنچمارک‌ها از واحد پردازش تسریع‌شده (APU) جدید ای‌ام‌دی که Carrizo نام دارد، نشان می‌دهد با محصولی روبرو هستیم که توانایی ایجاد تغییرات بزرگی در دنیای سخت‌افزارهای گرافیکی را دارد.

زومیت