اخبار و مقالات :: نرم افزار، اینترنت و شبکه

مایکروسافت در جستجوی نامی برای مرورگر جدید خود

۱۰۵۰ شماره اطلاع نامه : مایکروسافت در جستجوی نامی برای مرورگر جدید خود ۱۳۹۳/۱۱/۰۸ مایکروسافت در جستجوی نامی برای مرورگر جدید خود نرم افزار، اینترنت و شبکه :: اخبار و مقالات مایکروسافت در جستجوی نامی برای مرورگر جدید خود

مایکروسافت در جستجوی نامی برای مرورگر جدید خود

در مراسم معرفی ویندوز 10 که هفته گذشته برگزار شد جزییات جالب توجهی در مورد پروژه اسپارتان مایکروسافت به گوش رسید. ویژگی های کلیدی این مرورگر جدید عبارتند از سرعت، سازگاری با موتور IE11 برای سایت های قدیمی، حضور جهانی بر روی تمامی دستگاه های الکترونیکی مبتنی بر ویندوز 10، یکپارچگی با کورتانا دستیار صوتی ویندز 10، قابلیت های یادداشت بر روی صفحات وب و به روز رسانی مرتب از طریق Store، اما نام این مرورگر چه خواهد بود؟

مایکروسافت برای یافتن نامی مناسب برای این مرورگر تحقیقات گسترده ای را آغاز است. به یاد داشته باشید که نام Project Spartan صرفاً یک کد برای این مرورگر است. به نظر می رسد تمام نام هایی که تاکنون پیشنهاد شده اند با حرف E شروع می شوند. پس آیا مایکروسافت لوگوی معروف Internet Explorer را نگه خواهد داشت؟

بنا بر اطلاعات منتشر از سوی سایت Windows Central تعدادی از گزینه های مدنظر مایکروسافت عبارتند از Entourage, Elixa, Evo, Evex, Endeavor, Edge که از این گزینه ها شاید Edge بهترین گزینه باشد زیرا که نام یک موتور رندرینگ جدید نیز هست. این مرورگر جدید شاید با یکی از این اسامی مختصر شناخته شود اما مایکروسافت در نظر دارد یکی از اسامی ذکر شده را با یکی از گزینه های Microsoft, IE, Internet Explorer ترکیب کند. پس شاید نام نهایی برای این مرورگر چیزی شبیه به یکی از این موارد باشد، Microsoft Evo, IE Evex or Internet Explorer Elixa.
 

سرعت رندرینگ Project Spartan

در حالی که حتی آخرین نسخه پیش نمایش عرضه شده از ویندوز 10 هم پروژه اسپارتان را شامل نمی شود، مشخص شده است که می توان IE11 را با روش رندرینگ جدید Project Spartan راه اندازی کرد. این حالت با انتخاب گزینه Enable Experimental Web Platform Features از نوار وظیفه IE11 قابل استفاده است.

برخی از معیارهای عملکرد این مرورگر جدید بسیار چشم گیر بوده و با مرورگرهایی همچون فایرفاکس و کروم قابل مقایسه است. البته باید توجه داشت که پروژه اسپارتان در حال حاضر در مراحل اولیه تست و ارزیابی است و قبل از اینکه این نرم افزار به صورت رسمی عرضه شود جای زیادی برای بهبود و پیشرفت دارد.

شهر سخت افزار