اخبار و مقالات :: فناوری اطلاعات و عمومی

معرفی اولین مینی پی سی با پردازنده Broadwell Core i7

۱۰۵۱ شماره اطلاع نامه : معرفی اولین مینی پی سی با پردازنده Broadwell Core i7 ۱۳۹۳/۱۱/۰۸ معرفی اولین مینی پی سی با پردازنده Broadwell Core i7 فناوری اطلاعات و عمومی :: اخبار و مقالات معرفی اولین مینی پی سی با پردازنده Broadwell Core i7

معرفی اولین مینی پی سی با پردازنده Broadwell Core i7

در مراسم CES گذشته اطلاعاتی در مورد کامیپوترهای NUC یا همان مینی کامپیوترهایی که از پردازنده های Broadwell بهره می برند منتشر شد. همچنین در این مراسم مشخص شد که اینتل قصد دارد برای اولین بار با استفاده از پردازنده های Core i7 این NUC ها را تولید کند. به تازگی اینتل در سایت خود مدل های جدیدی از این NUC ها را معرفی کرده است که از این پردازنده های نسل پنجمی Broadwell برخوردار هستند.

در حال حاضر هفت مدل مختلف از این نوع NUC ها در سایت اینتل معرفی شده است. اگر چه مشخصات مدل دارای پردازنده i7  که NUC5i7RYH نام دارد به صورت کامل معرفی نشده است اما سایت FanlessTech امروز در طی گزارشی عنوان کرد که اطلاعاتی در دست دارد که تراشه استفاده شده در این مینی پی سی Core i7-5557U است.

این چیپ دارای دو هسته و چهار Thread است و می تواند سرعتی مابین 3.1 و 3.4 گیاهرتز را داشته باشد. این تراشه دارای هسته گرافیکی Iris Graphics 6100 شرکت اینتل که سرعتی در بین 300 مگاهرتز تا 1.1 گیگاهرتز را داراست نیز هست. TDP یا بیشترین گرمای تولید شده این چیپ هم 28 وات اعلام شده است که این مقدار را تحت شرایط خاص می توان تا 23 وات هم کاهش داد.

بنا به اطلاعات منتشر شده از سوی اینتل این مدل های جدید NUC دارای ویژگی های منحصر به فردی همچون موارد زیر هستند:

  • عملکرد گرافیکی و پردازشی به دلیل حضور پردازنده های Broadwell «به صورت قابل توجهی بهتر از پردازنده های Haswell» است.
  • بعضی از این مدل ها به دلیل عدم حضور درایو های 2.5 اینچی ارتفاعی کمتر از 30 میلی متر دارند.
  • به دلیل ساختار M.2 سرعت انتقال اطلاعات در این NUC ها بسیار سریع تر است.
  • تمام مدل های جدید دارای اتصال وایرلس هستند.
  • دارای NFC برای برقراری ارتباط ساده و راحت با تلویزیون ها و دیگر وسایل


در هر صورت باید منتظر بمانیم و ببینیم که تاریخ عرضه و اعلام قیمت این مینی پی سی های دارای پردازنده Broadwell چه وقت خواهد بود. هر چند که با حضور پردازنده i7-5557U که هم اکنون قیمتی در حدود 426 دلار دارد خرید این NUC آسان به نظر نمی رسد.

شهر سخت افزار