اخبار و مقالات :: فناوری اطلاعات و عمومی

بایواستار با GTX 750 Ti Gaming OC به بازار کارت های گرافیکی بازگشت

۱۰۵۳ شماره اطلاع نامه : بایواستار با GTX 750 Ti Gaming OC به بازار کارت های گرافیکی بازگشت ۱۳۹۳/۱۱/۱۰ بایواستار با GTX 750 Ti Gaming OC به بازار کارت های گرافیکی بازگشت فناوری اطلاعات و عمومی :: اخبار و مقالات بایواستار با GTX 750 Ti Gaming OC به بازار کارت های گرافیکی بازگشت

بایواستار با GTX 750 Ti Gaming OC به بازار کارت های گرافیکی بازگشت

اخیرا بایواستار بیشتر توجه خود را به تولید مادربوردها معطوف کرده بود، اما حالا دوباره این کمپانی به سمت تولید و عرضه کارت های گرافیکی آمده و در اولین اقدام، کارت های سری 700 را برای عرضه برگزیده است. محصول جدید این کمپانی که نمونه نوینی از کارت پائین رده GTX 750Ti محسوب می شود، GTX 750 Ti Gaming OC نامیده شده و با ظاهری کاملا ساده و سیستم خنک کنندگی نسبتا قدرتمند پا به عرصه رقابت گذاشته است.

Gaming OC همان طور که از عنوانش پیداست، با کمی اورکلاک از سوی تولید کننده، دارای فرکانسی معادل 1059 مگاهرتز می باشد که این میزان در فشار کاری بالا و در حالت BOOST به 1137 مگاهرتز افزایش می باید. حافظه در نظر گرفته شده برای این محصول 2 گیگابایت رم GDDR5 اعلام شده است که میزان فرکانس موثر آن بدون هیچ گونه تغییر و یا افزایش همان میزان 5.40 گیگاهرتزی باقی مانده است.

چیپ گرافیکی GM107 که این محصول بر پایه آن و لیتوگرافی 28 نانومتری به تولید رسیده است، دارای 640 هسته CUDA می باشد که با میزان حافظه ذکر شده با استفاده از رابطی 128 بیتی در ارتباط است و داده های گرافیکی پردازش شده را توسط دو خروجی (DVI (Dual-Link و مینی HDMI به نمایش در می آورد.

همان طور که گفته شد ظاهر این کارت کاملا ساده طراحی شده است و سیستم خنک کنندگی آن که متشکل از دو فن 80 میلی متری و هیت سینک های آلومینیومی است، نشان دهنده قدرت مناسب این کارت برای کاربران مبتدی و نه چندان حرفه ای و اورکلاکرهای تازه کار است. در حال حاضر از قیمت این کارت اطلاعاتی در دسترس نیست اما طبیعتا نباید قیمت دور از انتظاری را برای کابرانی با بودجه محدود انتظار داشت.

شهر سخت افزار