اخبار و مقالات :: فناوری اطلاعات و عمومی

تا دو برابر سرعت بیشتر در انتقال اطلاعات با USB 3.1

۱۰۵۶ شماره اطلاع نامه : تا دو برابر سرعت بیشتر در انتقال اطلاعات با USB 3.1 ۱۳۹۳/۱۱/۱۱ تا دو برابر سرعت بیشتر در انتقال اطلاعات با USB 3.1 فناوری اطلاعات و عمومی :: اخبار و مقالات تا دو برابر سرعت بیشتر در انتقال اطلاعات با USB 3.1

تا دو برابر سرعت بیشتر در انتقال اطلاعات با USB 3.1

استاندارد آینده USB 3.1 که چندی پیش در نمایشگاه های Computex 2014 و CES 2015 به معرض نمایش گذاشته شد و توانست با سرعت عالی خود توجه و تحسین همگان را به خود جلب کند، به تازگی در مادربردهای سری X99A Gaming 9 ACK کمپانی MSI در دسترس همگان قرار گرفته است.

USB 3.1 نسخه به روز شده ای از استاندارد USB 3.0 است و می تواند سرعت انتقال اطلاعات را از 5 گیگابیت بر ثانیه به 10 گیگابیت بر ثانیه افزایش دهد. MSI انتظار دارد اولین تولید کننده مادربردهای سازگار با این استاندارد باشد به همین منظور به تازگی سری جدید مادربردهای X99A Gaming 9 ACK را عرضه کرده است. از آنجایی که USB 3.1 یک استاندارد جدید است به صورت یکپارچه با چیپست های اینتل عرضه نمی شود.

در حال حاضر تنها کمپانی ASMedia است که Solution های USB 3.1 را با کنترل کننده ASM1352R به بازار عرضه کرده به همین دلیل مادربردهای X99A Gaming 9 ACK با استفاده از این کنترل کننده و یک کانکتور Type-A عرضه شده اند. به این ترتیب این مادربردها پورت های استاندارد USB را در اختیار کاربران قرار می دهند. نمونه های دارای کانکتورهای Type-C قرار است به زودی و در مادربرد های سری MSI Z97A Gaming 6 قابل دسترس باشند.

سایت Anandtech در تست هایی که به تازگی بر روی استاندارد USB 3.1 در مادربردهای MSI X99A Gaming 9 ACK انجام داده متوجه شده است، از آنجایی که هنوز هیچ گونه وسیله ذخیره سازی مبتنی بر USB 3.1 وجود ندارد، در این برد پهنای باندی در حد 700 مگابایت بر ثانیه با تغییر RAID 0 به USB 3.1 قابل دسترس است.

این پهنای باند به دست آمده تقریباً دو برابر Solution های USB 3.0 موجود است اما با کمی تغییر می توان به بیشترین ظرفیت این بردها هم دست پیدا کرد. در حالی که MSI قبل از به پایان رسیدن سال 2015 طیف وسیعی از مادربردهای بهره مند از USB 3.1 را تولید و عرضه کرده است، بسیاری از کاربران مجبورند تا گسترش و رواج استاندارد USB 3.1 مدت زمان زیادی را منتظر بمانند.

شهر سخت افزار