اخبار و مقالات :: فناوری اطلاعات و عمومی

پردازنده‌های نوین اینتل به زودی از راه می‌رسند

۱۰۵۹ شماره اطلاع نامه : پردازنده‌های نوین اینتل به زودی از راه می‌رسند ۱۳۹۳/۱۱/۱۲ پردازنده‌های نوین اینتل به زودی از راه می‌رسند فناوری اطلاعات و عمومی :: اخبار و مقالات پردازنده‌های نوین اینتل به زودی از راه می‌رسند

پردازنده‌های نوین اینتل به زودی از راه می‌رسند

بالاخره اینتل نقشه راه خود برای سال جدید میلادی را منتشر کرد. این نقشه که زمان عرضه پردازنده های خانواده Broadwell را به نمایش در آورده است، نشان از مدت زمان نسبتا کوتاه باقی مانده تا تحول دنیای پردازنده ها می دهند.

همان طور که در تصویر مشاهده می کنید، پردازنده های Broadwell که بر روی LGA جای خواهند گرفت و در بیشترین فشار کاری 65 وات مصرف دارند، در سه ماهه دوم سال 2015 و شاید بتوان گفت دقیقا مدتی بعد از برگزاری نمایشگاه Computex رونمایی و عرضه خواهند شد، درست زمانی که کمپانی های مختلف جدیدترین محصولات خود به خصوص مادربوردهای جدید با قابلیت های متنوع و نوین را به نمایش در می آورند.

دیگر پردازنده اینتل که قابلیت اورکلاک را به کیس کاربر خود خواهد برد، سری محصولات Sky-Lake S خواهند بود که در کوارتر یا سه ماهه سوم سال جاری میلادی پا به عرصه خواهند گذاشت. این پردازنده ها که در چرخه تیک-تاک اینتل، در گام تاک قرار می گیرند، بر روی مادربوردهایی با سوکت LGA قرار خواهد گرفت و در بیشترین حالت 95 وات مصرف خواهند داشت. این در حالی است که اینتل در نظر دارد تا با اعمال تغییراتی این نوع از محصولات خود را با کارایی بالاتر و توان مصرفی حدود 65  و 35 وات نیز به تولید و عرضه برساند.

با اینکه اطلاعات بیشتری از این پردازنده ها اعلام نشده است، منابع خبری تاکید کرده اند که این محصولات، نیازمند مادربوردهایی با چیپ ست نوین و احتمالا تحت عنوان 100 خواهند بود. سری موبایل این پردازنده ها که دقیقا همزمان با رونمایی از برادران بزرگ تر خود عرضه خواهند شد و برای استفاده در نوت بوک ها و ... مورد استفاده قرار خواهند گرفت، بر روی سوکت های BGA جا خوش کرده و با توان مصرفی 28 و 15 وات و قدرت بالا در پردازش داده ها قطعا دنیای این محصولات قابل حمل را نیز دستخوش تغییراتی خواهند کرد.

اما در انتها، پردازنده های Broadwell-E؛ به گفته اینتل، این محصولات در کوارتر اول سال 2016 میلادی روانه بازار خواهند شد. این پردازنده ها که در دو نوع X و K در دسترس کاربران قرار خواهند گرفت، با مین بورد هایی با چیپ ست LGA X99 سازگار خواهند بود و در بیشترین حالت 140 وات نیرو مصرف خواهند کرد.

شهر سخت افزار