اخبار و مقالات :: کامپیوتر و سخت افزار

N2940-MX7 یک مادربورد کوچک با قابلیت های بزرگ

۱۰۶۵ شماره اطلاع نامه : N2940-MX7 یک مادربورد کوچک با قابلیت های بزرگ ۱۳۹۳/۱۱/۱۴ N2940-MX7 یک مادربورد کوچک با قابلیت های بزرگ کامپیوتر و سخت افزار :: اخبار و مقالات N2940-MX7 یک مادربورد کوچک با قابلیت های بزرگ

N2940-MX7 یک مادربورد کوچک با قابلیت های بزرگ

یک مادربورد قدرتمند در کنار سوکت های پردازنده نسل امروزی که به همراهی چندین گیگابایت حافظه اصلی و یک خنک کننده پردازنده غول پیکر شاید یکی از رویایی ترین چیزهایی باشد که یک کاربر عاشق سخت افزار به آن نیاز دارد اما اگر این کاربر تنها نیازش تأمین کارهای روزمره و عادی برای محل کار خود و یا خانه خود باشد، به چه چیزی نیاز دارد؟

شرکت SUPoX که اغلب با نام EPoX شناخته می شود و همچنان در بازار چین به سر می برد به تازگی بوردی را معرفی کرده است که هر کاربری در نگاه اول متوجه متفاوت بودن آن می شود. بوردی که در استاندارد Micro-ATX ساخته شده و با خود پردازنده را نیز به همراه دارد. این بورد که با نام N2940-MX7 شناخته می شود از پردازنده Intel Celeron N2940 بهره می برد که از خنک کننده ای پسیو نیز برخورار است. خنک کننده ای که به نظر می رسد برای این پردازنده که از چهار هسته با فرکانس کاری 2.24 گیگاهرتز بهره می برد و توانی برابر با 7.5W را داراست، کافی باشد.

N2940-MX7 همچنین دارای دو اسلات حافظه اصلی از نوع DDR3L-1333 است که می تواند تا 8 گیگابایت را پشتیبانی نماید. از دیگر امکانات این بورد می توان به دو اسلات PCI-Express 2.0 x1 و یک اسلات PCI-Express 2.0 x16 در کنار دو پورت SATA 3 Gb/s و کانکتورهای تصویری DVI و D-sub اشاره کرد. شاید در ظاهر فکر کنید که این بورد توان انجام امور کاربران را نداشته باشد اما برخلاف انتظار می تواند یکی از بهترین انتخاب ها برای سیستم های سطح پایین با کارهای روزمره و اداری باشد.

شهر سخت افزار