اخبار و مقالات :: تبلت و فبلت

مایکروسافت تولید تبلت لومیا 2520 نوکیا را متوقف کرد

۱۰۶۶ شماره اطلاع نامه : مایکروسافت تولید تبلت لومیا 2520 نوکیا را متوقف کرد ۱۳۹۳/۱۱/۱۴ مایکروسافت تولید تبلت لومیا 2520 نوکیا را متوقف کرد تبلت و فبلت :: اخبار و مقالات مایکروسافت تولید تبلت لومیا 2520 نوکیا را متوقف کرد

مایکروسافت تولید تبلت لومیا 2520 نوکیا را متوقف کرد

گزارش‌ها حاکی از آن است که ردموندی‌ها از این پس تبلت نوکیا لومیا 2520 را تولید نخواهند کرد. این تبلت آخرین دستگاهی بود که از ویندوز آر‌تی مبتنی بر معماری آرم به عنوان سیستم‌عامل خود استفاده می‌کرد.

نوکیا نوامبر سال ۲۰۱۳ تبلت لومیا 2520 ۱۰.۱ اینچی را وارد بازار کرد که این تاریخ درست چند ماه قبل از خریداری بخش تولید دستگاه‌ها و سرویس‌های این شرکت توسط مایکروسافت بود. حالا گزارشی مبنی بر توقف تولید تبلت لومیا 2520 منتشر شده، اما هنوز این خبر از سوی سخنگوی رسمی شرکت مایکروسافت تایید یا تکذیب نشده و یک وب‌سایت هلندی به نام PCMWeb.nl این خبر را به نقل از یک مقام مایکروسافت اعلام کرده است.

این تبلت، آخرین محصولی بود که از سیستم عامل ویندوز آرتی استفاده می‌کرد و توقف تولید آن، به منزله‌ی پایان عمر این نسخه از ویندوز هم خواهد بود. قبل از این، مایکروسافت تولید تبلت سرفیس ۲ را که آن هم از ویندوز آرتی استفاده می‌کرد، در سال گذشته متوقف کرد. ردموندی‌ها همچنان از این تبلت‌ها پشتیبانی نرم‌افزاری می‌کنند و حتی قرار است با انتشار ویندوز ۱۰، این تبلت‌ها به سیستم‌عامل جدید ارتقا پیدا کنند اما هیچ‌کدام از آنها به نسخه‌ی کامل مجهز نخواهند شد.

زومیت