اخبار و مقالات :: فناوری اطلاعات و عمومی

استفاده از قابلیت WiFi و بلوتوث مادربردهای X99 گیگابایت

۱۰۷۵ شماره اطلاع نامه : استفاده از قابلیت WiFi و بلوتوث مادربردهای X99 گیگابایت ۱۳۹۳/۱۱/۱۹ استفاده از قابلیت WiFi و بلوتوث مادربردهای X99 گیگابایت فناوری اطلاعات و عمومی :: اخبار و مقالات استفاده از قابلیت WiFi و بلوتوث مادربردهای X99 گیگابایت

استفاده از قابلیت WiFi و بلوتوث مادربردهای X99 گیگابایت

از زمان ظهور فناوری‌های انتقال اطلاعات به صورت بی‌سیم نظیر WiFi، کاربران اقبال زیادی نسبت به آن‌ها نشان دادند و این فناوری‌ها به سرعت در میان مردم رواج یافت. امروزه تمام تجهیزات و دستگاه‌های الکترونیکی سعی می‌کنند از این قابلیت بهره ببرند و شاید تا امروز محروم‌ترین آن‌ها مادربردها بوده‌اند. از این رو گیگابایت در سری X99 از مادربردهای خود توجه ویژه‌ای به قابلیت‌های ارتباطی داشته است و WiFi نیز از جمله همین ویژگی‌هاست.

یکی از ویژگی‌های مثبت اکثر مدل‌های مادربردهای سری X99 گیگابایت، استفاده از ماژول دوگانه‌ای است که به کاربر امکان می‌دهد تا هر دو قابلیت Bluetooth 4.0 و WiFi را در کنار هم داشته باشند. این ماژول دوگانه، از طریق درگاه M.2 به مادربرد متصل شده و سرعت 10Gb/s را برای انتقال اطلاعات فراهم می‌کند. WiFi در مادربردهای سری X99 گیگابایت از نوع Dual Band و با استاندارد IEEE 802.11ac است. این ماژول توسط یکی از دو درگاه M.2 به مادربرد متصل شده و آنتن آن نیز از طریق پنل پشتی مادربرد قابل نصب است.

با نصب آنتن مربوطه که در جعبه مادربرد موجود است، می‌توان از WiFi و مزایای آن استفاده کرد. بدین شکل با استفاده از اتصالات بی‌سیم WiFi و بلوتوث، میز کامپیوتر و محیط کار شما نیز از وجود کابل‌های اضافه پاک خواهد شد تا مزاحمتی برای ادامه کارتان ایجاد نکند. گفتنی است که در حال حاضر مادربردهای سری X99 با ویژگی‌های انحصاری گیگابایت، در فروشگاه‌های کامپیوتری سراسر کشور با گارانتی آواژنگ (یک سال تعویض در زمان سه ساله گارانتی تعمیر و پشتیبانی) عرضه می‌شود.

شهر سخت افزار