اخبار و مقالات :: کامپیوتر و سخت افزار

+OneBoard PRO صفحه کلیدی با کاربرد دوگانه از Acooo

۱۰۷۶ شماره اطلاع نامه : +OneBoard PRO صفحه کلیدی با کاربرد دوگانه از Acooo ۱۳۹۳/۱۱/۱۹ +OneBoard PRO صفحه کلیدی با کاربرد دوگانه از Acooo کامپیوتر و سخت افزار :: اخبار و مقالات +OneBoard PRO صفحه کلیدی با کاربرد دوگانه از Acooo

+OneBoard PRO صفحه کلیدی با کاربرد دوگانه از Acooo

اندروید که این روزها به محبوب ترین سیستم عامل جهان تبدیل شده است، این بار به کالبد یک صفحه کلید مکانیکی قدم گذاشته است تا کاربران را بار دیگر شگفت زده کند. این صفحه کلید که توسط کمپانی Acooo به تولید رسیده است، در بدنه خود پردازنده Rockchip RK3288 با چهار هسته پردازشی ARM Cortex -A17 را با کلاک موثری برابر 1.8 گیگاهرتز قرار داده است.

داده های گرافیکی هم به وسیله پردازنده نسبتا قدرتمند Mali-T764 کنترل و پردازش و در نهایت با استفاده از خروجی HDMI قرار گرفته در قسمت کناری این محصول به خروجی فرستاده خواهد شد. در کنار این دو پردازنده، کمپانی تولید کننده، دو گیگابایت حافظه اصلی و همچنین 16 گیگابایت حافظه ذخیره سازی برای +OneBoard PRO در نظر گرفته است که البته می توان با استفاده از اسلات SDHC، میزان حافظه ذخیره سازی را تا 32 گیابایت نیز افزایش داد. اما از دیگر ویژگی های این محصول، می توان به بلوتوث نسخه 4.0، وای فای استاندارد (802.11ac)، تعدادی پورت USB، جک اتصال هدفون و رابط تصویری DVI اشاره کرد.

این محصول که اندروید 4.4 را به اجرا در می آورد، قابل ارتقا به نسخه های بالاتر این سیستم عامل محبوب خواهد بود و همچنین این امکان را در اختیار کاربر خود قرار می دهد تا سخت افزار بهره گرفته شده در تولید آن را نیز ارتقا داده و از حداکثر توان آن ها استفاده کند. نکته جالب دیگر، استفاده دوگانه از این محصول است، به طوری که کاربر می تواند با اتصال این کیبورد از طریق رابط محبوب USB به یک سیستم از آن به عنوان صفحه کلید استفاده کند و یا در صورت تمایل با یک کیبورد هوشمند، از سیستم عامل اندروید لذت ببرد. در حال حاضر، +OneBoard PRO با  قیمتی معادل 299 دلار به فروش می رسد.

شهر سخت افزار