اخبار و مقالات :: فناوری اطلاعات و عمومی

چیپست 64 بیتی A64 با قابلیت پشتیبانی از رزولوشن 4K

۱۰۷۷ شماره اطلاع نامه : چیپست 64 بیتی A64 با قابلیت پشتیبانی از رزولوشن 4K ۱۳۹۳/۱۱/۲۰ چیپست 64 بیتی A64 با قابلیت پشتیبانی از رزولوشن 4K فناوری اطلاعات و عمومی :: اخبار و مقالات چیپست 64 بیتی A64 با قابلیت پشتیبانی از رزولوشن 4K

چیپست 64 بیتی A64 با قابلیت پشتیبانی از رزولوشن 4K

شرکت چینی Allwinner، تولیدکننده چیپ های تلفن همراه، از نسل جدید چیپست های خود رونمایی کرد. چیپست جدید این شرکت با نام A64 معرفی شده است و چیپستی 64 بیتی مخصوص تبلت ها می باشد. از مهمترین ویژگی های این چیپ قیمت باور نکردنی آن است. این تراشه با قیمت تنها 5 دلار قابلیت پشتیبانی از صفحه نمایش های 4K را دارد و Allwinner توانسته است مقرون به صرفه ترین چیپست 64 بیتی را تولید کند.

چیپست A64 متشکل از 4 هسته Cortex-A53 با قابلیت پشتیبانی از انواع حافظه های DDR می باشد. همچنین این چیپست از فرمت های ویدیویی  H.265/H.264 پشتیبانی می کند و خروجی 4K نیز از طریق اتصال HDMI در دسترس می باشد که به وسیله آن می توانید ویدیوهای 4K خود را در صفحه نمایشی بزرگتر مشاهده کنید. پشتیبانی از اندروید 5.0 آبنبات چوبی، eMMC 5.0 و فناوری انحصاری Allwinner با نام SmartColor که تجربه دیداری زنده تر و چشم نوازتری را ارائه می دهد از ویژگی های مهم چیپست A64 هستند. Allwinner به زودی اطلاعات بیشتری در رابطه با این چیپست اعلام خواهد کرد.

شهر سخت افزار