اخبار و مقالات :: تبلت و فبلت

نسل جدید قدرتمندترین تبلت اندرویدی در راه است

۱۰۷۸ شماره اطلاع نامه : نسل جدید قدرتمندترین تبلت اندرویدی در راه است ۱۳۹۳/۱۱/۲۰ نسل جدید قدرتمندترین تبلت اندرویدی در راه است تبلت و فبلت :: اخبار و مقالات نسل جدید قدرتمندترین تبلت اندرویدی در راه است

نسل جدید قدرتمندترین تبلت اندرویدی در راه است

انویدیا تصمیم گرفته تا نسخه جدیدی از تبلت شیلد را تولید و روانه بازارها نماید که مهم‌ترین ویژگی تبلت شیلد 2، پردازنده تگرا X1 خواهد بود. تبلیت شیلد انویدیا یکی از جالب‌ترین محصولاتی بود که انویدیا در سال 2014 به بازار عرضه کرد. اگر چه هنوز از عرضه این محصول به بازار یک سال هم نمی‌گذرد ولی به نظر می‌رسد انویدیا قصد دارد تا نسخه بعدی این تبلت را طی ماه‌های آینده به بازار عرضه کند.

مهمترین ویژگی مدل بعدی تبلت شیلد، استفاده از پردازنده تگرا X1 در آن خواهد بود. پردازنده‌ ای که به تازگی معرفی شده و انویدیا مدعی شده که قوی‌ ترین پردازنده موبایلی است که تا به حال به بازار معرفی شده است. تراشه تگرا X1 انویدیا از هشت هسته‌ پردازشی مبتنی بر معماری 64 بیتی بهره می‌ برد. این تراشه دارای پردازنده گرافیکی مکسول با 256 هسته است و از دایرکت ایکس 12،OpenGL ES 3.1 و AEP پشتیبانی می‌ کند. همچنین تگرا ایکس 1 اولین پردازشگر موبایل انویدیا است که از جدیدترین فناوری انویدیا یعنی معماری پردازنده گرافیکی مکسول بهره می‌برد.

این در حالی است که حتی پردازشگر تگرا K1 که پیش از این در تبلت شیلد انویدیا مورد استفاده قرار گرفته بود، قدرت پردازشی بسیار بالایی داشت به طور‌ی که هنوز هم تبلت شیلد انویدیا یکی از قوی‌ترین تبلت‌های اندرویدی بازار است. با این حال تگرا ایکس وان شاهد بهبودهای زیادی در عملکرد نسبت به تگرا K1 بوده و قدرت پردازش گرافیکی آن 40 درصد قوی‌تر از تگرا K1 است. بنابراین زمانی که تبلت شیلد 2 انویدیا به بازار عرضه شود، می‌تواند عنوان قوی‌ترین تبلت اندرویدی در حوزه بازی را از آن خود کند.

درمورد سایر مشخصات فنی این تبلت اطلاعاتی منتشر نشده ولی می‌توان انتظار داشت که صفحه نمایش تبلت شیلد 2 از نظر اندازه برابر یا کمی بزرگ‌تر از شیلد فعلی باشد و البته ممکن است شاهد تغییراتی در کنترلر این تبلت اندرویدی نیز باشیم. تحلیل‌گران معتقدند که شیلد 2 از LTE پشتیبانی می‌ کند و البته اندروید 5.0 نیز برای آن در دسترس است چرا که تبلت شیلد انویدیا جز اولین تبلت‌ های اندرویدی بود که بروزرسانی اندروید آبنبات چوبی را دریافت کرد. احتمال این امر وجود دارد که انویدیا در جریان کنفرانس فناوری پردازنده گرافیکی که قرار است 26 اسفند برگزار شود، نسل دوم تبلت شیلد خود را معرفی کند.

جی اس ام آریا