اخبار و مقالات :: فناوری اطلاعات و عمومی

اپل به اولین شرکت با ارزش بیش از 700 میلیارد دلار تبدیل شد

۱۰۸۶ شماره اطلاع نامه : اپل به اولین شرکت با ارزش بیش از 700 میلیارد دلار تبدیل شد ۱۳۹۳/۱۱/۲۳ اپل به اولین شرکت با ارزش بیش از 700 میلیارد دلار تبدیل شد فناوری اطلاعات و عمومی :: اخبار و مقالات اپل به اولین شرکت با ارزش بیش از 700 میلیارد دلار تبدیل شد

اپل به اولین شرکت با ارزش بیش از 700 میلیارد دلار تبدیل شد

ارزش هر سهم شرکت اپل به 122.02 دلار رسید و به این شرکت کمک کرد تا رکوردی دیگر را به ثبت برساند. با رسیدن هر سهم اپل به این قیمت، ارزش کلی سهام این شرکت (قیمت هر سهم ضرب در تعداد سهام منتشر شده) به بیش از 700 میلیارد دلار رسید.

با رسیدن ارزش کلی سهام شرکت اپل در پایان روز سه شنبه به رقم 710.7 میلیارد دلار، این شرکت به اولین شرکتی تبدیل شد که ارزش کلی سهام آن به بیش از 700 میلیارد دلار رسیده است تا اپل موفق شود رکوردی دیگر را به ثبت برساند. با توجه به گزارش منتشر شده شرکت Exxon در رده دوم با ارزش ترین شرکت ها قرار دارد. برای اینکه بزرگی رقم ارزش کلی سهام اپل را بیشتر درک کنید باید بگویم که ارزش کلی سهام غول نفتی Exxon که در رده دوم قرار دارد تنها 385 میلیارد دلار است.

سهام اپل پس از انتشار گزارش مالی باورنکردنی این شرکت از درآمد سه ماهه اخیر و کسب 18 میلیارد دلار سود خالص به شدت درحال افزایش است. از ماه اکتبر تا ماه دسامبر اپل توانسته است 74.5 میلیون واحد آیفون به فروش برساند که این رقم از پیش بینی تحلیلگران وال استریت هم بیشتر است. درحال حاضر ارزش اپل دو برابر مایکروسافت و گوگل است و ارزش شرکت GM تنها 8.5 درصد ارزش اپل است. از آنجا که بازارها تمایل دارند به آینده فکر کنند احتمالاً عرضه Apple Watch هم در افزایش تقاضا برای خرید سهام اپل تاثیر داشته است.

اما اگر تقاضا برای ساعت هوشمند اپل بیش از مقدار پیش بینی شده باشد و مفهوم جدیدی از نوآوری در شرکت اپل ایجاد شود، کسی نمی تواند بفهمد که قطار فراری و سرکش اپل در نهایت در کجا متوقف می شود. آیا اپل می تواند به اولین شرکت تریلیون دلاری تبدیل شود؟ سهام اپل در طول سال گذشته 64 درصد افزایش داشته است و برای کسانی که نگران کاهش ارزش شرکت اپل بعد از مرگ استیو جابز بودند باید بگوییم که ارزش این شرکت از زمان مرگ جابز تاکنون دو برابر شده است.

شهر سخت افزار