اخبار و مقالات :: فناوری اطلاعات و عمومی

Intel سری پردازنده های Xeon را با 36 رشته پردازشی عرضه می کند

۱۰۸۷ شماره اطلاع نامه : Intel سری پردازنده های Xeon را با 36 رشته پردازشی عرضه می کند ۱۳۹۳/۱۱/۲۵ Intel سری پردازنده های Xeon را با 36 رشته پردازشی عرضه می کند فناوری اطلاعات و عمومی :: اخبار و مقالات Intel سری پردازنده های Xeon را با 36 رشته پردازشی عرضه می کند

Intel سری پردازنده های Xeon را با 36 رشته پردازشی عرضه می کند

همان طور که می دانید بالارده ترین پردازنده های کنونی را پردازنده های سری Xeon اینتل تشکیل می دهند. پردازنده هایی که صرفاً جهت سرورهای قدرتمند مورد استفاده قرار می گیرند و برای این نوع از سیستم ها نیز طراحی شده اند. حال و طبق خبرهای رسیده Intel قصد دارد تا پردازنده هایی را از این خانواده با 36 رشته پردازشی و از معماری Haswell وارد بازار نماید.

این پردازنده ها که از معماری 22 نانومتری بهره مند خواهند بود از 18 هسته و 36 رشته پردازشی به واسطه فناوری HyperThreading برخوردارند. 45 مگابایت حافظه کش سطح سوم در کنار پشتیبانی از حافظه های اصلی DDR4 و همچنین مصرف توانی که برای بالاترین رده آنها به میزان 165W می رسد، از دیگر مشخصاتی است که می توان در رابطه با این نسل بیان کرد. اینتل قرار است ار نام Xeon E7 v3 برای این نسل بهره ببرد که تعدد هسته های پردازشی آنها از 8، 10، 12، 14، 16 و 18 هسته خواهد بود و فرکانس هسته نیز چیزی بین 1.90 GHz تا 3.20 GHz در دو دسته E7-4000 و E7-8000 می باشد.

شهر سخت افزار