اخبار و مقالات :: فناوری اطلاعات و عمومی

GeForce GTX 960 Mini، فرزند کوچک ایسوس از راه رسید

۱۰۹۴ شماره اطلاع نامه : GeForce GTX 960 Mini، فرزند کوچک ایسوس از راه رسید ۱۳۹۳/۱۱/۲۷ GeForce GTX 960 Mini، فرزند کوچک ایسوس از راه رسید فناوری اطلاعات و عمومی :: اخبار و مقالات GeForce GTX 960 Mini، فرزند کوچک ایسوس از راه رسید

GeForce GTX 960 Mini، فرزند کوچک ایسوس از راه رسید

این روزها اغلب کاربران به دنبال خرید نمونه ای از کارت گرافیک جدید انویدیا یعنی GTX 960 هستند، چرا که این محصول در مقابل قیمت مناسبی که دارند، کارایی نسبتا بالایی را در اختیار کاربر خود قرار می دهند. از این رو ایسوس بار دیگر دست به کار شده و نمونه ای از این محصول نوین انویدیا را به بازار فرستاده اما ایسوس، این بار کیس های کوچک و با فضای محدود را هدف گرفته است.

این کارت جدید که GeForce GTX 960 Mini نامیده شده است، با عنوان GTX960-MOC-2GD نیز شناخته می شود و دقیقا شبیه به دیگر محصولات کوچک و دوست داشتنی ایسوس یعنی GTX 670 Mini و GTX 760 Mini طراحی شده است. PCB در نظر گرفته شده برای این محصول تنها 17 سانتی متر طول دارد که بر روی آن، لوله های انتقال حرارت و همچنین هیت سینکی آلومینومی با پره های متراکم برای دفع حرارت تولیدی از سوی چیپ گرافیکی این کارت در نظر گرفته شده است، در انتها این حرارت و گرما، توسط یک فن کوچک با طراحی متفاوت دفع می شود.

همان طور که در تصویر بالا مشاهده می کنید، طراحی پره های این فن، با اغلب نمونه های موجود در بازار متفاوت است که ایسوس دلیل آن را افزایش حجم هوای انتقال یافته از طریق این فن کوچک و در نهایت کاهش موثر دمای چیپ گرافیکی و افزایش کارایی آن اعلام کرده است. GTX 960 Mini که با فرکانسی معادل 1190 مگاهرتز به پردازش داده ها خواهد پرداخت، همان طور که مشخص است، با اندکی افزایش فرکانس نسبت به نمونه مرجع با فرکانس پایه 1126 مگاهرتز، به بازار راه خواهد یافت.

اما این  میزان فرکانس اعلام شده در حالت BOOST و در فشار کاری بالا به 1253 مگاهرتز نیز افزایش خواهد یافت و موجب افزایش سرعت و قدرت این محصول در پردازش داده های گرافیکی خواهد شد. این کارت که نیروی خود را از تک کانکتور 6 پین PCIe دریافت می کند، دارای صفحه ای پشتی از جنس آلومینیوم صیقل خورده برای استحکام بیشتر بورد و کاهش جزئی دما نیز می باشد و به وسیله انواع خروج های تصویری DVI (Dual link) ،HDMI 2.0  و سه پورت (DP (Display Port داده های گرافیکی را به خروجی فرستاده و به نمایش در می آورد. در حال حاضر ایسوس، زمان عرضه و قیمت این محصول را اعلام نکرده است.

شهر سخت افزار