اخبار و مقالات :: کامپیوتر و سخت افزار

مینی پی سی جدید شاتل، میزبان پردازنده ای از نسل پنجم اینتل

۱۱۰۸ شماره اطلاع نامه : مینی پی سی جدید شاتل، میزبان پردازنده ای از نسل پنجم اینتل ۱۳۹۳/۱۲/۰۵ مینی پی سی جدید شاتل، میزبان پردازنده ای از نسل پنجم اینتل کامپیوتر و سخت افزار :: اخبار و مقالات مینی پی سی جدید شاتل، میزبان پردازنده ای از نسل پنجم اینتل

مینی پی سی جدید شاتل، میزبان پردازنده ای از نسل پنجم اینتل

شاتل بار دیگر فرزندی ارزشمند را از خانواده مینی پی سی های خود معرفی نمود. این محصول تازه وارد که پردازنده ای از نسل پنجم اینتل را در قلب تپنده خود جا داده است، DS57U نام گرفته و همچون دیگر اقوام خود با وجود ابعادی کوچک در اندازه یک لیتر، کارایی مطلوبی از خود نشان خواهد داد.

در بدنه این محصول که به نوعی می توان آن را از خانواده محصولات BareBone دانست، پردازنده ای دو هسته ای تحت عنوان Celeron 3205U با فرکانس موثر 1.5 گیگاهرتز جا خوش کرده است که به مدد لیتوگرافی ساخت 14 نانومتری کم تر از 15 وات نیرو مصرف می کند و کارایی و قدرت بی نظیری را با کم ترین میزان مصرف به نمایش می گذارد.این پردازنده همچنین به دلیل مصرف کم، شاتل را قادر ساخته است تا مینی پی سی جدید خود را بدون فن به تولید برساند و با بهره گیری از خنک کننده ای Passive، علاوه بر کاهش نویز تولیدی، فضای داخلی کیس 1 لیتری این محصول را نیز از گرد و غبار مصون بدارد.

اما دیگر اجزای قرار گرفته در زیر پوشش فلزی این کیس، در داخل این کیس، شاتل فضای کافی برای نصب درایو های ذخیره سازی با ابعاد 2.5 اینچ را فراهم کرده است. این سیستم BareBone که به همراه مین بورد عرضه شده است، دارای دو اسلات SO-DIMM نیز می باشد و امکان نصب تا 16 گیگابایت حافظه رم DDR3L را برای ارتقا این محصول، میسر می سازد. همچنین بر روی بورد این محصول، دو اسلات mini-PCI express (یکی full size و دیگری half size) تعبیه شده است تا در صورت تمایل کاربران بتوانند از کارت های توسعه مورد نظر خود برروی این سیستم کوچک و همه فن حریف استفاده کنند.

DS57U، با ابعادی معادل 20X3.95X16.5 سانتی متر (به ترتیب طول و عرض و ارتفاع)، در واقع اولین مینی پی سی شاتل محسوب می شود که به دو پورت شبکه گیگابیتی مجهز شده است. از دیگر اینترفیس های این محصول می توان به دو رابط پر سرعت و محبوب USB 3.0 و دو خروجی تصویری Display Port و HDMI اشاره کرد. در پنل جلویی نیز، شاتل از تمام فضا استفاده کرده است و دو رابط RS-232، 4 پورت USB 2.0 و کارت خوان قرار داده است تا کارایی این سیستم نیمه آماده را به غایت برساند. به گفته منبع خبری، DS57U تنها در اروپا و با قیمتی معادل 192 یورو به فروش خواهد رسید.

شهر سخت افزار