اخبار و مقالات :: فناوری اطلاعات و عمومی

کم تر از ده روز دیگر تا معرفی کامل GTX TITAN-X

۱۱۳۳ شماره اطلاع نامه : کم تر از ده روز دیگر تا معرفی کامل GTX TITAN-X ۱۳۹۳/۱۲/۱۸ کم تر از ده روز دیگر تا معرفی کامل GTX TITAN-X فناوری اطلاعات و عمومی :: اخبار و مقالات کم تر از ده روز دیگر تا معرفی کامل GTX TITAN-X

کم تر از ده روز دیگر تا معرفی کامل GTX TITAN-X

چند روزی می شود که کارت گرافیک نوین انویدیا که با جنجال به دنیای سخت افزار پا گذاشته، نقل محافل و سایت های خبری شده است اما قطعا همان طور که در جریان هستید، هنوز هم اطلاعات ما از این بزرگ خاندان مکسول اندک است. از این رو انویدیا برای آشنایی بیشتر کاربران با این محصول و همچنین اعلام مشخصات نهایی TITAN-X کنفرانسی ترتیب داده است.

در این کنفرانس که در 17 مارس برگزار خواهد شد، مشخصات نهایی اعم از میزان فرکانس پایه، تعداد واحد های پردازش بافت تصویری و برداری و ... این کارت مورد بررسی قرار خواهد گرفت. این محصول که شاید بتوانیم آن را نسخه نوینی از کارت گرافیک فوق العاده GTX TITAN Black بدانیم، بر مبنای معماری مکسول و چیپ گرافیکی GM 200 با ابعادی معادل 600 میلی متر مربع به تولید رسیده است و به وسیله بهره گیری از 3,072 هسته کودا، 12 گیگابایت حافظه رم GDDR5 و رابط حافظه ای 384 بیتی با پهنای باند بالا، امور گرافیکی کیس های حرفه ای را به عهده خواهد گرفت. چیپ گرافیکی قرار گرفته در بدنه این محصول که نسبت به چیپ GK 110 مبتنی بر معماری 28 نانومتری کپلر ابعاد بزرگ تری دارد، با دیگر اعضای خانواده خود و همچنین برادر بزرگ ترش، GTX TITAN Black مورد مقایسه قرار گرفته است.

شهر سخت افزار