اخبار و مقالات :: فناوری اطلاعات و عمومی

نسل بعدی Apple TV از ویدئوهای 4K پشتیبانی نمی‌ کند

۱۱۵۹ شماره اطلاع نامه : نسل بعدی Apple TV از ویدئوهای 4K پشتیبانی نمی‌ کند ۱۳۹۴/۰۱/۱۷ نسل بعدی Apple TV از ویدئوهای 4K پشتیبانی نمی‌ کند فناوری اطلاعات و عمومی :: اخبار و مقالات نسل بعدی Apple TV از ویدئوهای 4K پشتیبانی نمی‌ کند

نسل بعدی Apple TV از ویدئوهای 4K پشتیبانی نمی‌ کند

مدت‌ زمان زیادی است که شایعات متعددی در مورد نسل بعدی اپل تی‌وی به گوش می‌رسد و انتظارات در خصوص این محصول بسیار افزایش یافته است. اما یکی از مواردی که باید از آن چشم پوشید، پخش ویدئوهای 4K توسط اپل تی‌وی است که محصول اپل از آن پشتیبانی نخواهد کرد.

انتظارات از اپل تی‌وی بسیار بالا است و گمانه‌های مطرح شده حکایت از این دارند که این محصول قابلیت‌هایی نظیر استریم سرویس‌های تلویزیونی را در کنار اجرای اپلیکیشن‌ها در اختیار کاربران قرار خواهد داد اما خبری از پخش ویدئو‌های 4K توسط این محصول اپل نیست. بر اساس اطلاعات ارائه شده توسط John Paczkowski، اپل همچنان از رزولوشن فول اچ‌دی پشتیبانی خواهد کرد، چرا که این کمپانی معتقد است 4K هنوز به بلوغ نرسیده است.

هرچند بهره‌گیری از تراشه‌ی A8 در این محصول قدرت سخت‌افزاری مورد نیاز را فراهم خواهد آورد، با این حال اپل معتقد است که بازار هنوز آماده‌ی پذیرایی از 4K نیست. سرویس‌های استریمی نظیر نتفلیکس و آمازون هنوز محتوای 4K چندان زیادی ندارند و استفاده از تلویزیون‌های 4K نیز توسط کاربران چندان رواج نیافته است. همچنین استریم ویدئوهای 4K خود نیازمند بهره‌گیری از اینترنت پهنای باند بیشتری است. هر چند آینده در اختیار ویدئوهای 4K است، اما مطمئنا اپل نیز دلایل خاص خود را برای پشتیبانی نکردن از چنین ویدئوهایی دارد.

زومیت