اخبار و مقالات :: فناوری اطلاعات و عمومی

با قابلیت جدید XBOX ONE کمتر برق مصرف کنید

۱۱۷۲ شماره اطلاع نامه : با قابلیت جدید XBOX ONE کمتر برق مصرف کنید ۱۳۹۴/۰۱/۲۵ با قابلیت جدید XBOX ONE کمتر برق مصرف کنید فناوری اطلاعات و عمومی :: اخبار و مقالات با قابلیت جدید XBOX ONE کمتر برق مصرف کنید

با قابلیت جدید XBOX ONE کمتر برق مصرف کنید

در عصر حاضر وسائل الکترونیکی هر چقدر هم که کم مصرف باشند بازهم کم به نظر می رسد چرا که در کنار کاهش هزینه برق مصرفی،حفظ منابع طبیعی و محیط زیست به دغدغه مهمی برای انسان امروزی مبدل گشته است. مطمئنا کنسول های بازی هم سهمی در این معضل جهانی دارند و اکنون مایکروسافت قابلیت جدیدی را به کنسول Xbox One اضافه کرده که می تواند میزان اتلاف انرژی توسط این کنسول را کاهش دهد.

از این پس مشتریانی که کنسول Xbox On مایکروسافت را تهیه کنند، پس از بوت شدن کنسول با صفحه جدیدی روبرو خواهند شد که از طریق آن می توان به سرعت بین دو حالت مدیریت مصرف انرژی “instant-on” و “energy-saving” یکی را انتخاب کرد. با این حال کنسول هایی که در ایالات متحده به فروش می رسند به صورت پیش فرض بر روی حالت ‘instant-on’ قرار دارند.

در حالت “instant-on” یا روشن کردن فوری، هنگامی که کنسول بی استفاده باشد، به صورت خودکار بروز رسانی ها و بسته های بازی را دانلود می کند و این امکان را هم به کاربران می خشد تا تنها با کف زدن کنسول را به حالت معمول بازگردانند. با این حال شورای حفاظت از منابع طبیعی (NRDC) علنا حالت همیشه فعال کنسول Xbox One را مورد انتقاد قرار داده و چنین گفته است:

"هر چند مایکروسافت میزان اتلاف انرژی در حالت ‘instant-on’ را از 18 وات به 12.5 وات کاهش داده اما هنوز هم این حالت به صورت پیشفرض انتخاب شده و کاربر حین پیکربندی اولیه نمی تواند آن را غیرفعال سازد." همچنین دارندگان کنسول های فعلی Xbox One می توانند از طریق “Power & Startup” در بخش تنظیمات دستگاه خود بین این دو حالت سویچ کنند. در همین حال مایکروسافت اظهار داشته که قابلیت های جدید صرفه جویی در مصرف انرژی می تواند در سال به طور میانگین بین 6 تا 15 دلار از هزینه برق مصرفی گیمرها بکاهد.

شهر سخت افزار