اخبار و مقالات :: فناوری اطلاعات و عمومی

مادربردی قدرتمند از ASRock با پورت USB 3.1 و اتصال USB Type-C

۱۱۷۹ شماره اطلاع نامه : مادربردی قدرتمند از ASRock با پورت USB 3.1 و اتصال USB Type-C ۱۳۹۴/۰۱/۲۸ مادربردی قدرتمند از ASRock با پورت USB 3.1 و اتصال USB Type-C فناوری اطلاعات و عمومی :: اخبار و مقالات مادربردی قدرتمند از ASRock با پورت USB 3.1 و اتصال USB Type-C

مادربردی قدرتمند از ASRock با پورت USB 3.1 و اتصال USB Type-C

پس از گذشت دو ماه از معرفی مادربرد X99 Extreme6/3.1 که علاوه بر پورت USB 3.1 از اتصال USB Type-C نیز برخوردار بود، شرکت ASRock بار دیگر با مادربردی ویژه بازگشته است. تا کنون تنها دو شرکت ایسوس و MSI مادربردهایی با پشتیبانی از استاندارد USB 3.1 را راهی بازار کرده اند. در این بین اتصال USB Type-C کمتر مورد توجه این سازندگان قرار گرفته است و تنها ASRock و ایسوس این اتصال را در محصولات خود به کار برده اند.

در حالی که USB 3.1 و Type-C به عنوان استانداردی برای PC های آینده شناخته می شوند، شرکت ASRock با حرکتی پیشاپیش نیازهای بازار ماربرد X99X Killer/3.1 را معرفی کرد. اگر ویژگی که با نام Gaming Armor معرفی شده است را کنار بگذاریم تفاوت های کوچکی بین مادربردهای X99X Killer/3.1 و X99 Extreme 6/3.1 وجود خواهد داشت. در حالی که مکان قرار گیری پورت USB Type-C تغییر نکرده است، ASRock همچنان از کارت PCIe x4 USB 3.1 در این مادربرد استفاده کرده است. پورت های USB 3.1 موجود بر روی تمامی مادربردهای ASRock دارای سرعت انتقال اطلاعات 10 گیگابیت بر ثانیه هستند.

X99X Killer/3.1 سومین مادربرد همراه با اتصالات Type-C و USB 3.1 شرکت ASRock است. همان طور که علاقه مندان به دنیای سخت افزار اطلاع دارند به روز رسانی استاندارد های اتصال به USB 3.1 و Type-C ویژگی مهمی محسوب می شود. چرا که این موضوع قدرت ویژه ای را به ماربردها اضافه می کند و این دو پورت نسبت به نسل قبلی اتصالات USB 3.0 و Type-A امکانات و توانایی های ویژه ای را دارند. معرفی مادربرد X99X Killer/3.1 نشان داد که شرکت ASRock تمام تمرکز خود را بر روی آینده و نوآوری های سخت افزاری معطوف کرده است. از سویی کاربران هم با افزایش هر چه بیشتر تعداد مادربردهای دارای پورت های USB 3.1 و Type-C شادمان تر خواهند شد.

شهر سخت افزار