اخبار و مقالات :: فناوری اطلاعات و عمومی

یک سیستم گیمینگ جمع و جور با GIGABYTE GTX 960 ITX

۱۱۸۵ شماره اطلاع نامه : یک سیستم گیمینگ جمع و جور با GIGABYTE GTX 960 ITX ۱۳۹۴/۰۲/۰۱ یک سیستم گیمینگ جمع و جور با GIGABYTE GTX 960 ITX فناوری اطلاعات و عمومی :: اخبار و مقالات یک سیستم گیمینگ جمع و جور با GIGABYTE GTX 960 ITX

یک سیستم گیمینگ جمع و جور با GIGABYTE GTX 960 ITX

در طراحی کاملا آشنا، کمپانی گیگابایت کارت گرافیک GeForce GTX 960 را این بار در سایز ITX عرضه می کند. این کارت برای کیس های کم حجم نظیر mITX طراحی شده و با وجود پردازنده گرافیکی GTX 960 و دو گیگابایت حافظه ویدئویی، باید عملکرد نسبتاً مناسبی ارائه کند. پردازنده گرافیکی GeForce GTX 960 بر اساس فناوری ساخت 28 نانومتری و مبتنی بر معماری ماکسول انویدیا می باشد و تعداد 1024 هسته CUDA دارد.

GV-N960IX-2GD فقط 18.1 سانتی متر طول دارد و به آسانی در اغلب کیس های کوچک ITX جای می گیرد. این کارت دارای بُرد PCB با طراحی اختصاصی گیگابایت است و توان مورد نیاز خود را از طریق یک کانکتور شش پینی PCIe تامین می کند، گیگابایت برای خنک نگه داشتن این کارت راهکار خنک سازی جمع و جوری را بکار برده که از یک فن 90 میلی متری و رادیاتور آلومینیومی متراکمی تشکیل شده است.

حرارت تولید شده توسط پردازنده گرافیکی مستقیماً توسط دو لوله ناقل حرارت مسی 8 میلیمتری به رادیاتور منتقل و سپس توسط فن دفع می شود. فرکانس حافظه و هسته این کارت دست نخورده باقی مانده و همانند مدل مرجع GTX 960 است، فرکانس حافظه 7 گیگاهرتز و فرکانس پایه هسته 1127 مگاهرتز می باشد که در حالت بوست به 1178 می رسد، دو گیگابایت حافظه ویدئویی GDDR5 با رابط 128 بیتی پردازنده گرافیکی را همراهی می کند. خروجی های تصویر این کارت از دو درگاه dual-link DVI، یک درگاه HDMI 2.0 و یک درگاه DisplayPort 1.2 تشکیل می شود. این کمپانی تا کنون قیمت و یا زمان عرضه این محصول را اعلام نکرده است.

شهر سخت افزار