اخبار و مقالات :: فناوری اطلاعات و عمومی

نحوه اشتراک گذاری فایل ها بین دو کامپیوتر

۱۱۸۸ شماره اطلاع نامه : نحوه اشتراک گذاری فایل ها بین دو کامپیوتر ۱۳۹۴/۰۲/۰۱ نحوه اشتراک گذاری فایل ها بین دو کامپیوتر فناوری اطلاعات و عمومی :: اخبار و مقالات نحوه اشتراک گذاری فایل ها بین دو کامپیوتر

نحوه اشتراک گذاری فایل ها بین دو کامپیوتر

شاید تا به حال نام کلمه ی اشتراک گذاری را شنیده باشید. برای اینکه بدانید اشتراک گذاری یعنی چه باید معنی این جمله را درک کنید: اشتراک گذاری فایل های من یعنی این که من فایل مورد دلخواهم را در معرض دیگران بگذارم تا آنها هم از فایل من یتوانند استفاده لازم را به عمل آورند.

اشتراک گذاری فایل ها در کامپیوتر بین دو طرف بیشتر توسط نرم افزار های مرتبط انجام می گیرد. که این کار هم دنگ و فنگ زیادی دارد، چرا که همیشه نرم افزار های لازم در دو طرف فراهم نمی باشد و این کار انجام فرایند عملیات را کمی مشکل تر می کند. ولی ما برای اینکه کار شما را راحت تر سازیم می خواهیم روشی را برای شما آموزش دهیم که با خود نرم افزار ویندوز عملیات اشتراک در ویندوز را انجام دهید تا همیشه با هر کاربر که خواستید در هر زمان که بخواهید و با هر ویندوزی بتوانید این عملیات را انجام دهید.

ابتدا فایل یا فایلهای مورد نظر خود را درون یک New folder ریخته و در صورت نیاز نامی برای آن برگزینید. بعد پوشه ی خود را به دسکتاپ رایانه خود منتقل کنید. برای اینکه سرعت اشتراک گذاری بالا رود می توانید فایل های درون New folder را با نرم افزار Winrar فشرده سازید. بعد روی پوشه ی خود راست کلیک کرده و گزینه ی Shairing with را باز کرده و گزینه ی Advanced shairing را برگزینید.

حال شما وارد قسمت تنظیمات شدید. روی قسمت Advanced shairing کلیک کنید. از پنجره ی باز شده تیک گزینه Shair this folder را بزنید. و بعد از آن بدون اینکه تنظیمات را تغییر دهید. دکمه ی OK را کلیک کنید و سپس پنجره ها را ببندید. کار اشتراک گداری دیگر تمام است. اگر کسی می خواهد از کامپیوتر شما اطلاعات مورد دلخواهتان را بردارد می تواند با در دست داشتن نام کامپیوتر شما از قسمت network setting اقدام به این کار نماید.

برسام