اخبار و مقالات :: کامپیوتر و سخت افزار

اوج زیبایی و قابلیت های یک کیس کامپیوتر

۱۱۸۹ شماره اطلاع نامه : اوج زیبایی و قابلیت های یک کیس کامپیوتر ۱۳۹۴/۰۲/۰۳ اوج زیبایی و قابلیت های یک کیس کامپیوتر کامپیوتر و سخت افزار :: اخبار و مقالات اوج زیبایی و قابلیت های یک کیس کامپیوتر

اوج زیبایی و قابلیت های یک کیس کامپیوتر

اگر شما هم از آن دست از افرادی هستید که به کیس های کامپیوتری جدید و متفاوت علاقه دارند، شاید کیس E-ATX مکعب شکل Core X9 Snow Edition از برند آشنای Thermaltake، همانی باشد که به دنبالش می گردید.

کاربران با به کار گیری پنجره ها و پنل ورودی/خروجی قابل تعویض، می توانند نمای کیس را بر اساس سلیقه خود سفارشی سازند. از دیگر قابلیت های برجسته این کیس می توان عملکرد خنک سازی فوق العاده بالا و سازگاری بسیار زیاد با راهکارهای خنک سازی مایع و تجهیزات اورکلاکینگ را برشمرد. کیس های سری Core X ترمال تیک بیش از این هم شهرت زیادی با خنک کننده های پیشین این کمپانی در زمینه خنک کنندگی دارند.

Core X9 Snow Edition با سیستم بسط پذیر خود این امکان را به خوره های سخت افزار می بخشد تا اجزای مدولار خارجی را نیز به کیس اضافه کنند. با ترکیب این اجزا کیس فضای زیادی را برای توسعه سیستم خنک سازی، وسائل ذخیره سازی و حتی نصب دو سیستم در داخل کیس فراهم می کند و در این حالت می توان قست فوقانی و یا پایینی کیس را به سیستم های خنک سازی اختصاص داد. همچنین این کیس در بخش جلویی خود از یک رادیاتور با حداکثر طول 600 میلیمتر پشتیبانی می کند.

این کیس برای حداکثر  سازگاری ممکن با سیستم های حرفه ای گیمینگ و اورکلاکینگ طراحی شده است و رَک های مدولار Core X9 Snow Edition این امکان را به گیمرها می بخشد تا با آسانی هرچه تمام تا شش وسیله ذخیره سازی، دو کارت گرافیک با حداکثر طول 590 میلیمتر و یک خنک کننده ایستاده پردازنده با حداکثر ارتفاع 250 میلیمتر را نصب کنند. حتی با نصب منبع تغذیه ای قدرتمند و بزرگ که می تواند تا 200 میلیمتر طول داشته باشد، باز هم فضای زیادی برای مدیریت کابل ها باقی خواهد ماند، در این حالت به منظور خنک سازی برتر حتی می توان دو رادیاتور 480 میلیتری را در بالای کیس نصب کرد.

Core X9 Snow Edition با دارا بودن جایگاه های متعدد نصب فن، توانایی خنک سازی توقف ناپذیری را ارائه می کند و می تواند هر نوع سیستم گیمینگ حرفه ای از جمله خنک کننده های مایع DIY یا AIO و یا خنک کننده های بادی را در خود جای دهد. به منظور اطمینان بخشی نسبت به گردش هوای مناسب، در قسمت جلویی این کیس یک فن بزرگ 200 میلیمتری و در قسمت پشتی هم یک فن 120 میلیمتری از پیش نصب شده است. در پنل فوقانی می توان براکت ها را برای فن های 120، 140 یا 200 میلیمتری تنظیم کرد، این در حالی است که هنوز هم می توان دو فن 120 و 140 میلیمتری دیگر را در پنل کناری نصب کرد. محفظه بالایی این کیس عملکرد خنک کنندگی و بازدهی بهتری نسبت به قسمت پایینی آن دارد و قسمت پایینی آن برای نصب منبع تغذیه و جایگاه های درایو های ذخیره سازی ساخته شده است.

به لطف جایگاه های 2.5 و 3.5 اینچی قابل جداسازی، انعطاف پذیری زیادی برای افزایش فضای داخلی کیس در مواقع لزوم و برای نصب سیستم های خنک سازی پیشرفته و یا مایع ، وجود خواهد داشت. از نظر تئوری یک جایگاه 9+3 درایو برای وسائل جانبی و درایوهای ذخیره سازی، بهترین راهکار موجود در بازار برای حداکثر انعطاف پذیری است و افزون بر آن، جایگاه های 5.25 و 3.5 اینجی قابل شخصی سازی به کاربران این امکان را می بخشند تا با آسانی هرچه تمام، دیسک های سخت 3.5 اینچی را متناسب با نیازهای خود تغییر دهند. کاربران قادر خواهند بود تا این کیس را با استفاده از پنجره ها و پنل خروجی/ ورودی قابل تعویض، برای ایجاد بهترین نمای ممکن بسته به سلیقه خود سفارشی سازی کنند. بر روی پنل کناری کیس چهار درگاه USB 3.0  قرار گرفته است.

شهر سخت افزار