اخبار و مقالات :: فناوری اطلاعات و عمومی

اطلاعات مربوط به عملکرد پردازنده i7 6700K اینتل از سری Skylake

۱۲۰۲ شماره اطلاع نامه : اطلاعات مربوط به عملکرد پردازنده i7 6700K اینتل از سری Skylake ۱۳۹۴/۰۲/۰۸ اطلاعات مربوط به عملکرد پردازنده i7 6700K اینتل از سری Skylake فناوری اطلاعات و عمومی :: اخبار و مقالات اطلاعات مربوط به عملکرد پردازنده i7 6700K اینتل از سری Skylake

اطلاعات مربوط به عملکرد پردازنده i7 6700K اینتل از سری Skylake

با نزدیک شدن به زمان مورد انتظار برای عرضه‌ی پردازنده‌های Skylake اینتل و ارائه‌ی این پردازنده‌ها به تولیدکنندگان سخت‌افزار، اطلاعات بیشتری در خصوص نسل جدید پردازنده‌های اینتل منتشر شده که آخرین آنها در مورد عملکرد پردازنده‌ی i7 6700K از سری اسکای لیک است.

اطلاعات فاش شده از نسل جدید پردازنده‌های اسکای لیک اینتل در رابطه با عملکرد این محصول است. اولین پردازنده‌ای که اطلاعات آن در فضای اینترنت قرار گرفته، مربوط به 6700K است که با توجه به داده‌های منتشر شده می‌توان فرکانس پردازشی آن را برابر 4790K عنوان کرد، با این حال این پردازنده از نظر عملکرد در زمان اجرای بازی‌ها 15 درصد بهتر است. شاید بهبود‌های صورت گرفته در عملکرد این پردازنده چندان عالی نباشد، اما باید به این نکته توجه کرد که در این بنچمارک‌ها فاکتور مهمی چون دایرکت ایکس 12 وجود ندارد.

شاید استفاده از ۶ هسته‌ی پردازشی در نسل پس از اسکای‌لیک به امری عادی بدل شود. این موضوع در مورد پردازنده‌های جدید AMD با معماری Zen نیز صادق است. با استفاده از دایرکت‌ایکس جدید استفاده از هسته‌ها نیز بهینه‌تر شده و همچنین با بروزرسانی نرم‌افزار‌ها برای استفاده‌ی بهینه‌تر از اسکای‌لیک، باید شاهد افزایش بهره‌وری در عملکرد این پردازنده بود. اما فعلا پردازنده‌های رده بالای اسکای لیک از چهاز هسته بهره می‌برند. علاوه بر بهبود در عملکرد، پردازنده‌های سری اسکای‌لیک دارای قابلیت‌های دیگری نیز هستند که از جمله‌ی آن باید به پشتیبانی از حافظه‌ی رم DDR3 و DDR4 اشاره کرد. ضمنا این پردازنده از سری 100 چیپ‌ست‌های اینتل بهره خواهند برد که کاهش مصرف انرژی را به ارمغان خواهد آورد.

زومیت