اخبار و مقالات :: تبلت و فبلت

سامسونگ و تولید تبلت های ضد سرقت

۱۲۰۸ شماره اطلاع نامه : سامسونگ و تولید تبلت های ضد سرقت ۱۳۹۴/۰۲/۱۰ سامسونگ و تولید تبلت های ضد سرقت تبلت و فبلت :: اخبار و مقالات سامسونگ و تولید تبلت های ضد سرقت

سامسونگ و تولید تبلت های ضد سرقت

کمپانی سامسونگ که یکی از مدعیان اصلی بازار گوشی و تبلت محسوب می شود به تازگی تصمیمات جدیدی را در دستور کار قرار داده است، سامسونگ برنامه ریزی کرده تا تبلت هایی ضدسرقت طراحی و روانه بازارها نماید.

خبری خوب برای کاربرانی که به دنبال امنیت بیشتر در دستگاه های هوشمند هستند اینکه کمپانی کره ای سامسونگ تصمیم به طراحی تبلت های ضد سرقت دارد. با توجه به اینکه تبلت های سامسونگ از محبوبیت قابل قبولی در بین کاربران برخوردارند، پیش بینی می شود این محصولات نیز با استقبال خوبی همراه شوند به خصوص از طرف آن دسته از کاربرانی که امور تجاری و کارهای خود را با این دستگاه ها انجام می دهند. سامسونگ با یک شرکت امنیتی موبایل به نام Absolute software Corporation قرار بسته تا مطمئن شود که تبلت های جدیدش در برابر اینترنت و جرایم دنیای واقعی محافظت می شوند.
 

سامسونگ و تولید تبلت های ضد سرقت

این خبر در هفته جاری توسط سامسونگ از طریق شعبه هایش در آفریقای جنوبی در یک نشست مطبوعاتی اعلام کرد. برنامه ای که شرکت Absolute برای سامسونگ در نظر گرفته "Computrace" نام دارد. این برنامه همان طور که از نامش پیداست طراحی شده است تا رد تبلت Galaxy Tab سامسونگ را در مواقعی که دزیده شده است بگیرد. این برنامه حتی قادر است که تبلت را دوباره روشن کند و دزد تبلت در اختیار قانون قرار دهد، حتی اگر فرد تصمیم به بازگرداندن تبلت به تنظیمات کارخانه باشد و کل تبلت را پاک سازی کند. در واقع این برنامه قرار است قسمتی از خود سیستم عامل باشد و به صورت تعبیه شده (embedded) در سیستم عامل قرار گیرد و به صورت یک برنامه جداگانه قابل نصب و استفاده نخواهد بود.

مشتریان باید برای این برنامه حق اشتراک بدهند تا بتوانند از خدمات آن استفاده کنند. تمامی سری تبلت های Galaxy Tab مد نظر سامسونگ هستند، اما در بازار داغ تبلت سامسونگ Galaxy Tab 4 ده اینچی، اولین تبلتی خواهد بود که برنامه ضد سرقت Absolute-Samsung در آن قرار خواهد گرفت. هر چند که تا این جا هیچ نشانه ای مبنی بر اینکه آیا این برنامه برای سایر کشورها به غیر از آفریقای جنوبی در نظرگرفته شده است یا نه، دیده نمی شود. با این حال، امنیت و محافظت برای این شرکت کره ای که خود را رقیب جدی شرکت اپل می داند به یک دغدعه جدی تبدیل شده است.

جی اس ام آریا