اخبار و مقالات :: فناوری اطلاعات و عمومی

افزایش کارایی برای کلیه کارت گرافیک های GTX انویدیا

۱۲۱۰ شماره اطلاع نامه : افزایش کارایی برای کلیه کارت گرافیک های GTX انویدیا ۱۳۹۴/۰۲/۱۱ افزایش کارایی برای کلیه کارت گرافیک های GTX انویدیا فناوری اطلاعات و عمومی :: اخبار و مقالات افزایش کارایی برای کلیه کارت گرافیک های GTX انویدیا

افزایش کارایی برای کلیه کارت گرافیک های GTX انویدیا

یکی از کاربران وب سایت Reddit ترفند ساده ای را یافته که می تواند نرخ فریم دهی کلیه کارت گرافیک های GeForce انویدیا را به میزان کم، اما موثری افزایش دهد. این کاربر متوجه شده است که غیر فعال سازی سرویس "NVIDIA Streaming" در ویندوز (که به صورت خودکار و با راه اندازی ویندوز فعال می شود) باعث افزایش نرح فریم دهی بین 3 تا 5% می شود. شاید این مقدار زیاد نباشد اما به اندازه ای است که در برخی شرایط خاص و به ویژه سیستم های ضعیف، می تواند تفاوت میان اسلاید شو و یک بازی روان را ایجاد کند.

سرویس "NVIDIA Streaming" این امکان را فراهم می کند تا بتوانید بازی در حال اجرای خود را بر روی کنسول Shield استریم کنید. از این رو در صورتی که از دارندگان این کنسول نباشید هیچ نیازی به در حال اجرا بودن دائمی پردازش "nvstreamsvc.exe" نیست. برای غیر فعال سازی این سرویس غیر ضروری و بلا استفاده کافیست که مراحل زیر را  دنبال کنید:
 

  1. پنجره Run ویندوز را با فشردن همزمان کلید های "پنجره+R" اجرا و عبارت "services.msc" را در آن وارد کنید.
  2. در لیست ظاهر شده "NVIDIA Streaming Service" را پیدا و بر روی آن راست کلیک کرده و به بخش "Properties" بروید.
  3. "start-up type" را به "Disabled" تغییر دهید. بعد از اعمال تغییرات و ذخیره کردن، یکبار سیستم خود را راه اندازی مجدد کنید، تمام است.

با این حال در نظر داشته باشید که این سرویس برای استفاده از قابلیت ShadowPlay ضروری است و برای فعال سازی مجدد آن، "start-up type" را به "Manual" تغییر دهید.

شهر سخت افزار