اخبار و مقالات :: فناوری اطلاعات و عمومی

GTX 980 Ti قدرت پردازشی تایتان ایکس و 6 گیگابایت حافظه ویدئویی

۱۲۱۲ شماره اطلاع نامه : GTX 980 Ti قدرت پردازشی تایتان ایکس و 6 گیگابایت حافظه ویدئویی ۱۳۹۴/۰۲/۱۱ GTX 980 Ti قدرت پردازشی تایتان ایکس و 6 گیگابایت حافظه ویدئویی فناوری اطلاعات و عمومی :: اخبار و مقالات GTX 980 Ti قدرت پردازشی تایتان ایکس و 6 گیگابایت حافظه ویدئویی

GTX 980 Ti قدرت پردازشی تایتان ایکس و 6 گیگابایت حافظه ویدئویی

همزمان با انتظار فراوانی که برای کارت گرافیک آتی انویدیا، GeForce GTX 980 Ti وجود دارد، وب سایت videocardz جزئیات جدیدی منتشر کرده که ادعا می کند آن را مستقیماً از مدیر عامل انویدیا آقای هوانگ به دست آورده است. این کارت مبتنی بر همان تراشه 28 نانومتری GM200-310 خواهد بود و 6 گیگابایت حافظه ویدئویی نیز آن را همراهی می کند.

وب سایت Videocardz در گزارش خود آورده که GTX 980 Ti دارای تراشه کاملی (تقلیل نیافته) با 3072 هسته CUDA و 6 گیگابایت حافظه ویدئویی خوهد بود که رابط حافظه همان 384 بیت دست نخورده باقی می ماند. بر خلاف تایتان ایکس، انویدیا به شرکای خود اجازه می دهد تا این کارت را با طراحی اختصاصی خود عرضه کنند و از این رو می توان انتظار چندین کارت سفارشی با خنک کننده های بادی، مایع و هیبریدی (ترکیبی) را داشت. این وب سایت همچنین درگاه های خروجی GTX 980 Ti را متشکل از یک درگاه DVI، یک درگاه HDMI و سه درگاه DisplayPort اعلام کرده است. تا به حال فرکانس پردازشی و مشخصات فنی تراشه بکار رفته در GTX 980 Ti تایید نشده اما انتظار می رود که پیش از برگزاری نمایشگاه Computex عرضه شود.

شهر سخت افزار