اخبار و مقالات :: فناوری اطلاعات و عمومی

قیمت تمام شده هر دستگاه Apple Watch Sport فقط 83 دلار، فروش 349 دلار

۱۲۱۷ شماره اطلاع نامه : قیمت تمام شده هر دستگاه Apple Watch Sport فقط 83 دلار، فروش 349 دلار ۱۳۹۴/۰۲/۱۴ قیمت تمام شده هر دستگاه Apple Watch Sport فقط 83 دلار، فروش 349 دلار فناوری اطلاعات و عمومی :: اخبار و مقالات قیمت تمام شده هر دستگاه Apple Watch Sport فقط 83 دلار، فروش 349 دلار

قیمت تمام شده هر دستگاه Apple Watch Sport فقط 83 دلار، فروش 349 دلار

محصولات اپل هر چقدر هم که شیک، زیبا و دلپسند باشند، اغلب اوقات قیمت بالایی هم دارند و هر کسی قادر به تهیه آنها نخواهد بود. این مسئله در مورد جدیدترین محصول این کمپانی یعنی اپل واچ که به قیمت 349 دلار به فروش می رسد نیز صدق می کند. در واقع هزینه ساخت آن برای اپل خیلی کمتر از آنچه که تصور می کنید تمام می شود.

به گفته وب سایت teardown، ساخت هر دستگاه اپل واچ اسپورت برای اپل تنها 83 دلار و 70 سنت تمام می شود. این در حالی است که هزینه تمام شده محصولات پیشین اپل، بین 29 تا 38% قیمت فروش بوده است، به عبارتی ساخت این ساعت هوشمند تنها 24% از قیمت فروش، برای اپل هزینه می برد. در دل این ساعت اجزای متعدد و ظریفی جای گرفته است که هزینه بردار ترین آنها نمایشگر ساخت ال جی می باشد که هزینه آن 20 دلار و 50 سنت برآورد شده است. همچنین هزینه پردازنده 10 دلار و 20 سنت، حافظه 7 دلار و 20 سنت و باتری تنها 80 سنت برآورد می شود.

شهر سخت افزار