اخبار و مقالات :: فناوری اطلاعات و عمومی

عرضه اولین لپ تاپ - تبلت برند وایو

۱۲۲۳ شماره اطلاع نامه : عرضه اولین لپ تاپ - تبلت برند وایو ۱۳۹۴/۰۲/۱۷ عرضه اولین لپ تاپ - تبلت برند وایو فناوری اطلاعات و عمومی :: اخبار و مقالات عرضه اولین لپ تاپ - تبلت برند وایو

عرضه اولین لپ تاپ - تبلت برند وایو

شرکت وایو نامی شناخته شده در دنیای لپ تاپ ها می باشد. این شرکت مدتی پیش از سونی جدا شد و اعلام کرد به صورت مستقل به فعالیت خود ادامه خواهد داد. حالا خبرها از عرضه اولین تبلت - لپ تاپ های وایو حکایت می کنند.

سونی بخش Vaio را به یک شرکت ژاپنی فروخته است. مدیران این شرکت قبلا اعلام کرده بودند که به صورت مستقل به فعالیت خود در دنیای فناوری ادامه خواهند داد. مدیر عامل کنونی وایو در یک نشست خبری در توکیو اعلام کرد که به زودی تبلت-لپ تاپ جدیدی را به بازار عرضه خواهند کرد. دو مدل VAIO Z و Canvas VAIO Z اولین دستگاه هایی هستند که پس از فروش Vaio ساخته می شوند.

این دو دستگاه به کاربران اجازه می دهند که به راحتی از حالت لپ تاپ به تبلت تبدیل شوند. همچنین بسیار سبک ساخته شده اند. طبق تصاویر این دستگاه ها بسیار منعطف هستند. صفحه کلید این دستگاه ها قابل جدا شدن هستند. قیمت مدل VAIO Z حدود 1600 دلار اعلام شده است. VAIO Z دارای نمایشی 13.3 اینچی است که با پردازنده های Core i7 یا Core i5 عرضه می شود. بدنه آن از آلومینیوم ساخته شده است. همین باعث سبکی بیش از پیش دستگاه شده است. مطابق ادعادی این شرکت دستگاه قادر است در 0.3 ثانیه از حالت استندبای به حالت بوت برود.

عمر باتری VAIO Z حدود 15.5 ساعت تخمین زده شده است که اگر این گونه باشد بیشترین عمر را در میان سری VAIO تا به اکنون دارد. لولای این مدل به گونه ای ساخته شده است که می تواند با چرخش به تبلت تبدیل شود یا بر عکس به حالت لپ تاپ برگردد. VAIO Z Canvas از مدل Z ارزانتر و کوچک تر است. صفحه نمایش آن 12.3اینچ است. قابلیت های تبدیل شدن به تبلت و برعکس نیز در این مدل وجود دارد. پردازنده به کار رفته در آن Core i7 است. حافظه ذخیره سازی آن 256 گیگابایت از نوع SSD است. این محصول در ماه جاری عرضه خواهد شد.

جی اس ام آریا