اخبار و مقالات :: فناوری اطلاعات و عمومی

نکاتی نادرست در مورد خرید لپ تاپ

۱۲۲۷ شماره اطلاع نامه : نکاتی نادرست در مورد خرید لپ تاپ ۱۳۹۴/۰۲/۱۷ نکاتی نادرست در مورد خرید لپ تاپ فناوری اطلاعات و عمومی :: اخبار و مقالات نکاتی نادرست در مورد خرید لپ تاپ

نکاتی نادرست در مورد خرید لپ تاپ

قبل از خرید موبایل، تبلت، لپ تاپ و یا هر وسیله‌ دیگر، داشتن اطلاعات عمومی نسبی در مورد آن و مشورت در مورد مزایا و معایبش با افراد آگاه ضروری به نظر می‌رسد. روش همیشگی اغلب فروشندگان برای فروش بیشتر محصول خود تعریف از آن است که گاها در بین این تعریف و تمجیدها اطلاعات غلط به مشتری داده می شود. در این گزارش قصد داریم شما را با چند نکته در مورد خرید لپ تاپ که فروشندگان آن را اشتباه بازگو می کنند آشنا کنیم.

لپ‌تاپ چهار هسته‌ای بهتر از دو هسته‌ای است

مسئله این است که بسیاری از برنامه‌ها از هر چهار هسته موجود در پردازنده‌های چهار هسته‌ای استفاده نمی‌کنند. در موارد بسیاری از نرم‌افزارهایی که کاربران عادی از آنها استفاده می‌کنند، بیش از دو هسته کمک چندانی به کاربر نخواهد کرد.
 

باید پردازنده‌ای با فرکانس کلاک بالاتر بخرید

زمانی بود که قاعده کلی برای خرید لپ تاپ یک جمله ساده بود، "سریع ترین پردازنده‌ای که پول کافی برای خریدش داری، انتخاب کن" اما این روزها، بحث کمی پیچیده‌تر شده است. معماری پردازنده تاثیر بیشتری نسبت به سرعت کلاک خالص دارد. بسیاری از افراد به پردازشگر‌های فوق سریع نیازی ندارند. به همین دلیل هم هست که سری اولترابوک‌ها در بازار موفق ظاهر شده‌اند. در واقع یک پردازنده‌ی دو هسته‌ای کلاس متوسط مانند Core i5 نیاز اکثریت را برطرف خواهد نمود مگر آن که شما قصد داشته باشید تا کارهای پر هزینه‌ای مانند رندر تصاویر سه بعدی و اِنکود فیلم‌ انجام دهید. حتی بازی‌ها هم بیشتر از آن که به پردازشگر شما وابسته باشند به کارت گرافیک بستگی دارند.
 

این لپ تاپ صدای دالبی/تی‌اچ‌ایکس/بیتس دارد و کیفیت صدای آن بالاتر است

شما در واقع یک محصول با سخت افزار مطلوب‌تر دریافت نمی‌کنید بلکه در این گونه لپ‌تاپ ها نرم‌افزاری وجود دارد که تلاش می‌کند تا اسپیکرهای ارزان و ضعیف لپ‌تاپ شما صدای بهتر تولید کنند که البته در اکثر اوقات شما ترجیح خواهید داد تا به همان روش گوش دادن از طریق هدفون بازگردید.


کارت گرافیک قوی تر موجب می‌شود تا صفحات وب سریع‌تر باز شوند

یک نکته در این رابطه وجود دارد و آن این است که داشتن یک کارت گرافیک بهتر تا یک نقطه‌ای باعث عملکرد بهتر می‌شود. اما درشرایط عادی وب‌سایت‌ها هرگز از کارت گرافیک شما نمی‌خواهند که کاری انجام دهد. سرعت بارگذاری صفحات وب بیشتر به سرعت اینترنت شما، پردازشگر و سروری بستگی دارد که سایت مورد نظر شما را میزبانی می‌کند.


کارت گرافیک ۲ گیگا‌بایتی از ۱ گیگا‌بایتی سریع تر است

مقدار حافظه رم بالاتر کارت‌های گرافیک موجب می‌گردد تا مواردی مانند بافت‌های بزرگ تصویر در بازی‌ها بهتر نمایش داده شوند یا تصاویر سه بعدی برجسته راحت‌تر در لپ‌تاپ پردازش شوند اما بدون تردید حافظه رم تنها معیار برتری یک کارت گرافیک نیست. مهم تر از حافظه رم، مدل کارت گرافیک مربوطه است که به طور قطع تاثیر بیشتری در نحوه عملکرد گرافیکی لپ تاپ شما خواهد داشت.

برسام