اخبار و مقالات :: فناوری اطلاعات و عمومی

گزارش مالی انویدیا در سه ماهه اول 2015

۱۲۳۱ شماره اطلاع نامه : گزارش مالی انویدیا در سه ماهه اول 2015 ۱۳۹۴/۰۲/۱۹ گزارش مالی انویدیا در سه ماهه اول 2015 فناوری اطلاعات و عمومی :: اخبار و مقالات گزارش مالی انویدیا در سه ماهه اول 2015

گزارش مالی انویدیا در سه ماهه اول 2015

انویدیا دیروز گزارش مالی مربوط به فصل اول سال 2015 خود را منتشر کرد که بر اساس آن این کمپانی در این فصل با رشد 4 درصدی درآمد در مقایسه با مدت مشابه سال پیش روبرو شده است. در آمد انویدیا در فصل اول سال ۲۰۱۵ به رقم ۱.۱۵۱ میلیارد دلار رسیده است.

انویدیا گزارش مالی مربوط به سه ماهه‌ی اول سال جاری میلادی را منتشر کرده که بر اساس آن درآمد کمپانی در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته 4 درصد افزایش یافته و به 1.151 میلیارد دلار رسیده است. انویدیا رکورد جدیدی را در مورد حاشیه‌ی سود ناخالص به ثبت رسانده، چرا که بر اساس گزارش منتشر شده حاشیه‌ی سود ناخالص این کمپانی به 56.7 درصد رسیده است. این در حالی است که سود خالص کمپانی با 2 درصد کاهش به 134 میلیون دلار رسیده است. در مقایسه با سه‌ماهه‌ی منتهی به سال 2015 میلادی، درآمد انویدیا 8 درصد کاهش و سود خالص این کمپانی 31 درصد رکود داشته است. سهام داران انویدیا به ازای هر سهم 0.24 دلار درآمد داشته که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته تغییری پیدا نکرده است. یکی از مواردی که ترازهای مالی انویدیا را در سال جاری تحت تاثیر قرار خواهد داد، کنار گذاشتن کسب و کار تولید مودم‌های ارتباطی Icera است.

هر چند انویدیا این بخش از کمپانی را برای فروش قرار داده، اما انتظار دارد تا 100 تا 125 میلیون دلار برای بازسازی هزینه کند. انویدیا بودجه‌ی پیشین مودم‌های LTE را در زمینه‌ی یادگیری عمیق، خودروهای هوشمند و بازی صرف خواهد کرد. هر یک از حوزه‌های نامبرده را باید مواردی خواند که انویدیا در آن‌ها موفق ظاهر شده است. انویدیا همچنین گزارش مالی غیر رسمی خود را که در آن هزینه‌های خرید کمپانی‌های دیگر، مالیات و تغییرات برگرفته از سیاست‌های بازار بورس دخالت داده نشده، منتشر کرده است. بر اساس گزارش مالی غیر رسمی انویدیا، حاشیه‌‌ی سود ناخالص این کمپانی در فصل اول 2015 تقریبا 56.9 درصد و سود خالص کمپانی نیز 187 میلیون دلار تخمین زده می‌شود که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته‌ی میلادی رشدی 13 درصدی را نشان می‌دهد. همچنین درآمد انویدیا در این گزارش به ازای هر سهم 0.33 دلار است.

بخش تولید پردازنده‌های گرافیکی انویدیا در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته 5 درصد رشد کرده و درآمد حاصل از این بخش به 940 میلیون دلار رسیده است. انویدیا این افزایش را در اثر رشد فروش سری پردازنده‌های گرافیکی GeForce برای دسکتاپ و لپ‌تاپ‌های عنوان کرده‌ که با 14 رشد همراه بوده است. پردازنده‌های گرافیکی سری تسلا نیز با افزایش فروش روبرو شده ولی در عوض پردازنده‌های سری کوادرو که سری پردازنده‌های گرافیکی حرفه‌ای انویدیا است با کاهش فروش روبرو بوده است. درآمد حاصل از تراشه‌های تگرا در مقایسه با مدت مشابه سال پیش از آن، 4 درصد و در مقایسه با فصل منتهی به سال 2015 در حدود 29 درصد افزایش یافته است. پردازنده‌های تگرا را می‌توان در داخل انواع گوشی‌های‌هوشمند، تبلت‌ها و حتی خودروها و نیز شیلد انویدیا نیز پیدا کرد. انویدیا برای فصل دوم درآمدی 1.01 میلیارد دلاری را با کاهش یا افزایشی یک تا دو درصدی پیش‌بینی می‌کند. ضمنا حاشیه‌ی سود ناخالص پیش‌بینی شده حدودا 55.7 درصد است.

زومیت