اخبار و مقالات :: نرم افزار، اینترنت و شبکه

ویندوز 10 آخرین نگارش ویندوز خواهد بود

۱۲۳۳ شماره اطلاع نامه : ویندوز 10 آخرین نگارش ویندوز خواهد بود ۱۳۹۴/۰۲/۱۹ ویندوز 10 آخرین نگارش ویندوز خواهد بود نرم افزار، اینترنت و شبکه :: اخبار و مقالات ویندوز 10 آخرین نگارش ویندوز خواهد بود

ویندوز 10 آخرین نگارش ویندوز خواهد بود

با ویندوز 10، مایکروسافت می کوشد تقریباً هر چیزی را در رابطه با مدل فعلی سیستم عامل ویندوز، تغییر دهد. از همین رو می خواهد که رویه فعلی ارائه بروزرسانی ماهانه برای ویندوز را به بروزرسانی پیوسته تغییر دهد. این کمپانی همچنین در نظر دارد تا نحوه عرضه نسخه های جدید را نیز دستخوش تحول کند.

آقای جری نیکسون، از روابط عمومی تیم توسعه مایکروسافت طی کنفرانسی که در شیکاگو برگزار شد. فاش ساخت که ویندوز 10 آخرین نگارش سیستم عامل ویندوز است. با این حال مطمئناً به معنای دست کشیدن مایکروسافت از سیستم عامل شماره یک جهان نخواهد بود، بلکه مایکروسافت از این پس به جای کار بر روی نسخه های جدیدی از ویندوز، به توسعه مداوم ویندوز 10 می پردازد: "ویندوز 10 آخرین نسخه از (سیستم عامل) ویندوز است و از این رو همیشه مشغول کار روی آن خواهیم بود."

در حالی که اظهارنظر وی جزئیات زیادی را ناگفته باقی می گذارد، اما درک پیام وی ساده است چرا که جزئیات دیگری نیز از این برنامه مایکروسافت پیشتر افشا شده و وی مهر تاییدی بر آنها زده است. اینکه گفته شده که ویندوز 10 آخرین نگارش ویندوز خواهد بود، فقط نیمی از واقعیت است و در واقع مایکروسافت به جای عرضه نسخه ای جدید از ویندوز هر سه سال، بر روی بروزرسانی های بزرگتری کار می کند. بنابراین مایکروسافت از مدل فعلی که هر سه سال نسخه ای جدید از ویندوز را معرفی می کند تغییر رویه می دهد و هر دو ماه، بروزرسانی بزرگی را عرضه می کند.

بیشتر از هر چیز، بروزرسانی های امنیتی و قابلیت های جدید در زمان آماده بودن عرضه می شوند و از این رو کاربران ویندوز همیشه به جدیدترین دست آورد های این کمپانی دسترسی خواهند داشت. آن هم بدون اینکه انتشار به زمانبندی خاصی وابسته باشد و تا فرا رسیدن آن، هیچ بروزرسانی ارائه نشود. از آنجایی که بروزرسانی های عظیم به اولویت مایکروسافت مبدل می شود، این کمپانی نحوه نام گذاری ویندوز را نیز تغییر خواهد داد و به جای ویندوزX (که X بیانگر نسخه است)، سیستم عامل جدید می تواند به سادگی فقط ویندوز خوانده شود.

به بیانی ساده تر، مایکروسافت بروزرسانی ها را برای ویندوز عرضه می کند و همه دستگاه های ویندوزی از جمله اسمارت فون ها، تبلت ها،هولولنزها و پی سی ها، همگی آخرین دست آورد های مایکروسافت را دارا خواهند بود. بدین سان ویندوز به هسته هر چیزی تبدیل می شود و به مایکروسافت کمک خواهد کرد تا تمایل مشتریان به دستگاه های ویندوزی، به طرز فوق العاده بی نظیری افزایش یابد.

شهر سخت افزار