اخبار و مقالات :: نرم افزار، اینترنت و شبکه

ویندوز 11 هیچگاه روشنایی روز را نخواهد دید

۱۲۳۶ شماره اطلاع نامه : ویندوز 11 هیچگاه روشنایی روز را نخواهد دید ۱۳۹۴/۰۲/۲۲ ویندوز 11 هیچگاه روشنایی روز را نخواهد دید نرم افزار، اینترنت و شبکه :: اخبار و مقالات ویندوز 11 هیچگاه روشنایی روز را نخواهد دید

ویندوز 11 هیچگاه روشنایی روز را نخواهد دید

همان طور که به تازگی اعلام شده، ویندوز 10 تغییری اساسی در اکوسیستم ویندوز خواهد بود و از این پس به جای عرضه یک نسخه جدید از ویندوز به صورت هر سه سال یک بار، مایکروسافت بر روی ارائه بروزرسانی پیوسته متمرکز می شود. مدل جدید عرضه ویندوز هنوز رسماً از سوی مایکروسافت تایید نشده و جزئیات زیادی هم از آن در دست نیست اما برخی کارمندان رده بالای این کمپانی، تغییر در استراتژی فعلی عرضه ویندوز را تایید کرده اند.

تحلیل گرانی که به دقت حرکت های مایکروسافت را دنبال می کنند بر این باورند که غول دنیای نرم افزار در نظر دارد تا ویندوز را به یک بستر یکپارچه تبدیل کند و به احتمال قوی، ویندوز 10 آخرین نگارش سیستم عامل ویندوز خواهد بود. استیو کلینهانس تحلیل‌گر موسسه گارتنر بر این باور است که ویندوز یازده ای در کار نخواهد بود و مایکروسافت تغییری بنیادین را در پیش گرفته است. با این حال در گذشته نیز این راه را کمپانی های دیگری نظیر اپل در پیش گرفته اند. اما اگر مایکروسافت کوچک ترین اشتباهی مرتکب شود مطمئناً در رسیدن به هدف خود موفق نخواهد شد، از این رو مایکروسافت لحظات حیاتی را می گذراند.

در ادامه آقای کلینهانس می افزاید که عرضه بروزرسانی ها در زمان مناسب، حیاتی خواهد بود و نباید کاربران برای دست یابی به بهبودها و قابلیت های جدید، مدت زیادی منتظر بمانند. حالتی را تصور کنید که مایکروسافت وعده عرضه بروزرسانی های سریعی را بدهد اما در طول یک سال هیچ چیز منتشر نشود. با اینکه جزئیات زیادی از استراتژی جدید مایکروسافت در دست نیست اما با همین اطلاعات اندک می توان استراتژی جدید مایکروسافت را چنین تعریف کرد، بر خلاف گذشته که کاربران برای دست یابی به قابلیت های جدید و بهبود ها می بایست هر سه سال یکبار منتظر عرضه نسخه جدیدی از سیستم عامل مایکروسافت و خرید آن شوند، از این پس در بازه های زمانی کوتاه تری به تازه های مایکروسافت دست خواهند یافت.

به بیانی ساده تر، مایکروسافت بروزرسانی ها را برای ویندوز عرضه می کند و همه دستگاه های ویندوزی از جمله اسمارت فون ها، تبلت ها، هولولنز ها و پی سی ها، همگی آخرین دست آورد های مایکروسافت را دارا خواهند بود. بدین سان ویندوز به هسته هر چیزی تبدیل می شود و به مایکروسافت کمک خواهد کرد تا تمایل مشتریان به دستگاه های ویندوزی، به طرز فوق العاده بی نظیری افزایش یابد. طبق شایعات، ویندوز 10 اولین بروزرسانی مهم خود را در سال 2016 دریافت خواهد کرد و خود مایکروسافت دست کم از نام داخل سازمانی ویندوز 10.1 برای آن استفاده می کند. در پایان نباید فراموش کرد که هنوز هیچ گونه جزئیات رسمی در دست نیست اما مطمئناً با آماده شدن ویندوز 10 برای عرضه، شاهد جزئیات بیشتری خواهیم بود.

شهر سخت افزار