اخبار و مقالات :: تبلت و فبلت

اطلاعاتی جدیدتر از آی پد پرو اپل

۱۲۴۰ شماره اطلاع نامه : اطلاعاتی جدیدتر از آی پد پرو اپل ۱۳۹۴/۰۲/۲۳ اطلاعاتی جدیدتر از آی پد پرو اپل تبلت و فبلت :: اخبار و مقالات اطلاعاتی جدیدتر از آی پد پرو اپل

اطلاعاتی جدیدتر از آی پد پرو اپل

سری آی پد اپل با طراحی زیبا و قابلیت های سخت افزاری مناسب توانسته توجه کاربران زیادی را به سمت خود جلب کند. اکنون در مورد نسخه جدید سری آی پد اپل یک سری اطلاعات به بیرون درز پیدا کرده که نشان می دهد این محصول با قدرت عالی از راه می رسد.

اپل تصمیم به تغییر استراژی در این بخش دارد و می خواهد با عریض‌ تر کردن اندازه صفحه نمایش آی پد و استفاده از قابلیت و وضوح بالا صفحه نمایش، فروش این بخش را بهتر از قبل کند. مدل آینده سری تبلت های اپل با نام آی پد پرو می باشد که همراه با یک قلم و قابلیت های عالی قرار است وارد بازار شود. همان طور که می دانید بیشتر قطعات سخت افزاری محصولات اپل توسط تعدادی از تولید کنندگان دیگر تهیه می شود که اکنون اپل به سراغ تولید کنندگان بخش صفحه نمایش خود یعنی سامسونگ، ال‌جی و JDI رفته و سفارش تولید انبوه پنل های صفحه نمایش لمسی آی پد پرو را با تکنولوژی AgNW داده است.

AgNW یک ماده برای ایجاد لایه‌ های شفاف رسانا با استفاده از نانو سیم نقره می باشد که بگونه ای جایگزین استفاده از اکسید فلز ایندیم در پنل‌ های LCD می شود. AgNW سازگاری بیشتر و حساسیت بهتری را با صفحه نمایش های لمسی به همراه دارد و با تشخیص فشار بر روی سطح چند لایه و با توجه به بهره‌ گیری اپل از فناوری Force Touch، می‌ تواند برای این کمپانی بسیار کاربردی باشد. از این پس این فناوری در صفحه‌ نمایش لمسی آیفون‌ های بعدی و آی پدهای آینده این کمپانی به کار برده خواهد شد.

نکته مهم دیگر در این تکنولوژی AgNW، این است که باعث کاهش هزینه های تولید نیز می شود و در نتیجه سود کمپانی سازنده را بیشتر از قبل می کند، زیرا فناوری‌ صفحه نمایش های LCD که استفاده از اکسید فلز ایندیم می باشد، ماده بسیار کمیاب و گران‌ قیمتی است که سبب بالا رفتن هزینه ها می‌شد. اپل همراه با این فناوری جدید در صفحه نمایش، قابلیت کریستال یاقوت کبود را نیز برای سطح صفحه نمایش های خود استفاده خواهد کرد تا مقاومت محصولات خود را حفظ نماید. زمان معرفی این تبلت قدرتمند اپل، به احتمال زیاد سال آینده میلادی خواهد بود و علاوه بر صفحه‌ نمایش فوق‌ العاده، مانند دیگر نسل‌ های این سری آی پد، حتما سورپرایز عالی از این کمپانی درمورد دوربین، سخت‌افزار و باتری آن با قابلیت های عالی ارائه می شود.

جی اس ام آریا