اخبار و مقالات :: فناوری اطلاعات و عمومی

کارت های R9 390X پرچمدارن گرافیکی AMD ماه آینده معرفی می شوند

۱۲۴۲ شماره اطلاع نامه : کارت های R9 390X پرچمدارن گرافیکی AMD ماه آینده معرفی می شوند ۱۳۹۴/۰۲/۲۴ کارت های R9 390X پرچمدارن گرافیکی AMD ماه آینده معرفی می شوند فناوری اطلاعات و عمومی :: اخبار و مقالات کارت های R9 390X پرچمدارن گرافیکی AMD ماه آینده معرفی می شوند

کارت های R9 390X پرچمدارن گرافیکی AMD ماه آینده معرفی می شوند

در حالی که قرار است AMD یکی از میزبانان رویداد PC Gaming در نمایشگاه E3 پیش رو باشد، به نظر می رسد که این شرکت تصمیم گرفته است کارت گرافیک های سری Radeon R9 390X را در همین کنفرانس معرفی کند. پیش از این قرار بود این سری از کارت گرافیک ها در ماه آینده و در نمایشگاه Computex رونمایی شوند.

به این ترتیب علاقمندان به کارت گرافیک های شرکت AMD مجبور هستند برای معرفی محصولات سری Radeon R9 390X تا 18 ژوئن مصادف با 28 خرداد صبر کنند. سری کارت گرافیک های Radeon R9 390X بر پایه هسته گرافیکی Fiji بنا شده اند و قرار است به عنوان پرچمداران جدید AMD در دسترس علاقمندان قرار بگیرند. این در حالی است که تعدادی از شایعات به گوش رسیده حکایت از آن دارند که این کارت ها قرار است در دو ورژن مختلف یکی با خنک کننده های هوا و در اندازه های PCB استاندارد و دیگری با خنک کننده های آبی و در اندازه های PCB فشرده و کوچک تولید و عرضه شوند.

از سویی با استفاده از حافظه های با پهنای باند بالا، انتظار می رود که Radeon R9 390X در کنار پهنای باند بسیار عالی از زبان طراحی کوچکتری نیز بهره ببرد. دیگر گمانه زنی ها نشان می دهند که این سری از کارت ها با 4096 واحد پردازش گرافیکی، 256 عدد TMU، تعداد 128 عدد ROP، رابط حافظه HBM با پهنای 4096 بیت و پهنای باند عظیم 640 گیگابایت بر ثانیه راهی بازار خواهند شد.

شهر سخت افزار