اخبار و مقالات :: نرم افزار، اینترنت و شبکه

استقبال بی نظیر 4 میلیون کاربر از نسخه پیش نمایش ویندوز 10

۱۲۴۶ شماره اطلاع نامه : استقبال بی نظیر 4 میلیون کاربر از نسخه پیش نمایش ویندوز 10 ۱۳۹۴/۰۲/۲۵ استقبال بی نظیر 4 میلیون کاربر از نسخه پیش نمایش ویندوز 10 نرم افزار، اینترنت و شبکه :: اخبار و مقالات استقبال بی نظیر 4 میلیون کاربر از نسخه پیش نمایش ویندوز 10

استقبال بی نظیر 4 میلیون کاربر از نسخه پیش نمایش ویندوز 10

با اینکه مایکروسافت هنوز نسخه نهایی ویندوز 10 را عرضه نکرده است، اما به لطف برنامه Insider (عرضه نسخه های آزمایشی) این کمپانی که از اکتبر 2014 شروع شده، هم اکنون حدود 4 میلیون کاربر از سراسر جهان، ویندوز 10 را روی کامپیوترها و اسمارت فون های خود نصب کرده اند که نوید فراگیری برق آسا را می دهد.

روز گذشته مایکروسافت اعلام داشت که 3.9 میلیون کاربر، نسخه پیش نمایش ویندوز 10 را نصب کرده اند، که خود حاکی از روند رو به رشد علاقه کاربران به ویندوز 10 است و افراد بیشتری تمایل دارند تا قابلیت ها و بهبود هایی که این روزها همه جا حرف آن به گوش می رسد را تجربه کنند. در همین حال مایکروسافت انتظار داد که با عرضه نسخه نهایی، این روند رو به رشد، به طرز چشمگیری افزایش یابد و گفته بود که طی سه سال، ویندوز 10 روی یک میلیارد دستگاه نصب خواهد شد.

در همین رابطه مایکروسافت چنین گفته است: "به لطف 3.9 میلیون شرکت کننده در برنامه Insider که تعداد آنها در حال رشد است، کاربران به ساخت ویندوز 10 حتی پس از عرضه اولیه در تابستان پیش رو، به ما کمک خواهند کرد. ما بابت بازخوردهای ارزشمندی که به ساخت بهترین ویندوز تاریخ برای مشتریان و کسب و کارها در تمامی دستگاه ها کمک می کند، سپاسگذاریم."
 

برنامه Windows Insider ادامه می یابد

علی رغم اینکه نسخه نهایی ویندوز 10 طی ماه های آینده عرضه می شود، برنامه Windows Insider ادامه می یابد و مایکروسافت در نظر دارد تا از همکاری کاربران در تهیه بروزرسانی های آتی نیز، بهره ببرد. سیستم عامل ویندوز بر خلاف سنت همیشگی خود به چیزی تغییر رویه می دهد که مایکروسافت خود آن را "ویندوز به عنوان یک سرویس" می خواند، از این رو بروزرسانی ها نسبت به گذشته، شدت بیشتری می یابند و در بازه های زمانی کوتاه تری هم عرضه می شوند. داوطلبان شرکت کنندگان در برنامه insider، نقش کلیدی در آزمایش بروزرسانی ها و ارائه بازخورد به مایکروسافت خواهند داشت. اولین بروزرسانی مهم ویندوز 10، برای اواخر سال میلادی جاری زمان بندی شده است و به احتمال زیاد، قابلیت ها و بهبود هایی را با خود به همراه خواهد داشت. درباره استراتژی جدید خود، مایکروسافت تا به حال جزئیاتی ارائه نکرده است.

شهر سخت افزار