اخبار و مقالات :: فناوری اطلاعات و عمومی

iMac با نمایشگر 5K و MacBook Pro با نمایشگر Retina

۱۲۶۰ شماره اطلاع نامه : iMac با نمایشگر 5K و MacBook Pro با نمایشگر Retina ۱۳۹۴/۰۲/۳۰ iMac با نمایشگر 5K و MacBook Pro با نمایشگر Retina فناوری اطلاعات و عمومی :: اخبار و مقالات iMac با نمایشگر 5K و MacBook Pro با نمایشگر Retina

iMac با نمایشگر 5K و MacBook Pro با نمایشگر Retina

کمپانی اپل نوع جدید و ارتقا یافته ای از نوت بوک ها و آی مک های خود را معرفی کرد و اعلام داشت که تاچ پد جدید Force Touch را به MacBook Proا 15 اینچی آورده است. در کنار دیگر قابلیت ها و بهبود ها، اپل از نمایشگر 5K و پردازنده گرافیکی R9 M370X در iMac استفاده می کند.

MacBook Pro های جدید اکنون به ترک پد Force Touch و نمایشگر Retina تجهیز شده اند. نسل جدید مک بوک های 15 اینچی به درایو های وضعیت جامد جدیدی ارتقا یافته اند که خود اپل ادعا می کند تا 2.5 برابر سریعتر از نسل پیشین هستند. MacBook Pro باتری جدیدی دارد که بنا به گفته خود اپل، می تواند تا 9 ساعت در وب گردی و یا تماشای ویدئو از سرویس iTunes دوام بیاورد. قیمت MacBook Pro با نمایشگر 15 اینچی Retina از 1999 دلار شروع می شود.

همچنین مدل دیگری نیز معرفی شده که قیمت آن از 2499 دلار شروع می شود اما بسته به پیکربندی انتخابی از سوی کاربر، قیمت آن می تواند از هم این فراتر رود. برای کاربران دسکتاپ اپل iMac  جدیدی را با نمایشگر 27 اینچی و با وضوح 5K  معرفی کرده است که قیمت آن از 1999 دلار شروع می شود و بسته به پردازنده، وسائل ذخیره سازی و کارت گرافیک انتخابی توسط کاربر، قیمت آن می تواند تا 2229 دلار و حتی بیشتر هم فرا رود. استفاده از نمایشگری با وضوح در iMac، حرکت جالبی از سوی اپل تلقی می شود، چرا که محتواهای 4K به آرامی در حال رشد هستند و فاصله زیادی با رواج 5K داریم.

شهر سخت افزار